رفتن به مطلب
  • متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

368 امتیاز

6152 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

264 امتیاز

5764 ارسال

دکتر مرجان قاجار

3. دکتر نوشین نظری

399 امتیاز

5316 ارسال

دکتر نوشین نظری

4. دکتر علی اصغر حلیمی

244 امتیاز

2334 ارسال

دکتر علی اصغر حلیمی

5. دکتر کتایون برجیس

2 امتیاز

2051 ارسال

دکتر کتایون برجیس

• سوالات تا این لحظه

29,153

پاسخ ها: 135,669

• 0

مصرف قرص اورژانسی، تاثیر گذاشته؟

سلام خسته نباشید. من قبلا پلی کیستیک تخمدان داشتم وگاهی پریودیم نامنظم هست، بعد از 15 روز  از شروع سیکل قاعدگی با نامزدم رابطه ی بدون دخول داشتم به طوری که پرده بکارتم پاره نشده ولی احتمالا مایع منی ایشون روی واژن من ریخته شد، بعد از چه ن دقیقه که متوجه شدم خودم را شستم و یک ربع بعد دو تا قرص اورژانسی 75/. رو با شکم خالی خوردم استفراغ نکردم ولی اسهال شدم به طوری که 8 روز است که اسهالم، و درد زیر شکم و کمر دارم و خیلی هم حالت تهوع دارم.و در روز هشتم به شدت عضله های شانه م و پشتم و گاها یکی از سینه هام درد میکنه. به نظرتون احتمال داره که حامله شده باشم؟ وزنمم بالاست آیا بر اثر گذاری قرص تاثیر داشته است؟ خیلی استرس دارم،با وجودی پریودی نامنظمی که بعضی وقتا داشتم چه ن روز باید تا پریودی صبر کنم؟ و اینکه چه چیزی مصرف کنم که زودتر پریود شوم، بخدا خیلی استرس دارم.ازتون خواهش میکنم که زودتر جواب بدید. 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

20 جواب به این سوال تا کنون داده شده است

پاسخ پیشنهاد شده

• 1

دوست عزیز احتمال شکست قرص یک تا دو درصد است. مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوید. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید.

لینک به ارسال
  • 0

سلام احتمال بارداری وجود نداره ولی چون پریودهاتون نامنظم هست و قرص اورژانسی هم یه قرص هورمونی هست و هورمونهای بدن و بهم میریزه و تا سه سیگل پریود و بهم میریزه معلوم نیست کی پریود بشید

لینک به ارسال
  • 0

ممنونم. 

یعنی در صورتی که پریودیمم زیاد عقب افتاد از تست بارداری یا آزمایش خون استفاده نکنم؟ 

راستی من چه ن سال پیش پلی کیستیک داشتم ولی حدود یه سال پیش بازم سنو دادم که چیزی نمونده بود، الان فقط چون بازم پریودیم نامنظم بود میگم که بازم تخمدان پلی کیستیک دارم. 

تا چه مدت من این دردای عوارض قرص اورژانسی رو تحمل کنم؟ 

لینک به ارسال
  • 0
دکتر مرجان قاجار 2 ساعت قبل گفته :

دوست عزیز احتمال شکست قرص یک تا دو درصد است. مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوید. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید. 

با این حال به نظر شما امکان بارداری وجود ندارد؟به شدت استرس دارم نه خواب دارم نه خوراک. 

یه جا واسه نوشته بود در صورت اسهال شدید اختلال در اثر گذاری قرص وجود دارد، و بازم نوشته بود که این قرص واسه افراد چاق ممکن است تاثیر نداشته باشد. 

آیا امکان داره که اون قرصا اثر نکرده باشن؟ 

لینک به ارسال
  • 0
Mobina.mobi در 30 اردیبهشت 1399 در 00:58 گفته :

سلام احتمال بارداری وجود نداره ولی چون پریودهاتون نامنظم هست و قرص اورژانسی هم یه قرص هورمونی هست و هورمونهای بدن و بهم میریزه و تا سه سیگل پریود و بهم میریزه معلوم نیست کی پریود بشید

سلام، ازتون خواهش میکنم بازم راهنماییم کنید، به شدت کمر درد دارم 

لینک به ارسال

جهت ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

اعضا تا این لحظه: 26,110
سوالات تا این لحظه 29,153
جواب ها تا این لحظه 135,669

متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

368 امتیاز

6152 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

264 امتیاز

5764 ارسال

دکتر مرجان قاجار