رفتن به مطلب
  • متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

368 امتیاز

6127 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

264 امتیاز

5736 ارسال

دکتر مرجان قاجار

3. دکتر نوشین نظری

397 امتیاز

5288 ارسال

دکتر نوشین نظری

4. دکتر علی اصغر حلیمی

244 امتیاز

2330 ارسال

دکتر علی اصغر حلیمی

5. دکتر کتایون برجیس

2 امتیاز

2044 ارسال

دکتر کتایون برجیس

• سوالات تا این لحظه

29,057

پاسخ ها: 135,185

• 0

نی نی بان تبادل نظر، دلیل افزایش سقط عمدی

سلام دوستان..

من خیلی وقته سوال نذاشتم اما الان دیگه واقعا نتونستم جلوی خودمو بگیرم..

ما داریم به کجا میریم واقعا؟ مگه ما مسلمون نیستیم مگه توی مملکت اسلامی زندگی نمیکنیم؟ مگه خدایی که میپرستیم نگفته قتل نفس حرامه؛گناه کبیره س؛ سقط عمدی بچه قتله؛ کفاره داره..

اصلا این قرص سایتوتک رو کی اختراع کرد؟ چرا خریدش تا این حد برای عموم آزاده و حتی نیاز به تجویز پزشک نداره؟

نی نی بان سایتی بود که همیشه سرشار از سوالای بارداری ، زایمان، نوزاد بود الان چیشده که از هر ده تا سوال ، هشت تاش مربوط به سقط شده..

سقط عمدی؛ سقط سر خود؛ سقط بدون تجویز پزشک؛ چون بچه نمیخوام چون حوصله ندارم چون عقدم چون پول ندارم چون چون چون ...

خب شما که به هردلیل منطقی و غیر منطقی نمیتونین چرا جلوگیری نمیکنین؟

چرا اینقدر که قرص سایتوتک رو میشناسین با قرص ال دی آشنایی ندارین؟ یا روش های دیگر جلوگیری..

چرا آدم میکشین؟ چرا داغ دل کسایی که سالها خودشونو به آب و آتیش زدن کلی هزینه کردن زندگیاشون از هم پاشید فقط در حسرت و آرزوی بچه ؛ رو تازه میکنین؟ چرا نمک میپاشین به زخم اونایی که فکر و خیال شب و روزشون تجربه طعم شیرین بارداری و مادر شدنه؟

بس کنین دیگه.. یکم به خودتون بیاین.. یکم به دین اسلام به سخنان خدا و پیامبرمون نزدیکتر بشیم لطفا 🙏🙏

ببخشید طولانی شد ممنون که میخونین

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

33 جواب به این سوال تا کنون داده شده است

پاسخ پیشنهاد شده

• 0
Lililala 7 ساعت قبل گفته :

اینا عقاید شماست اما ولی خیلیا اینجوری فک نمیکنن.به نظر من اگه یه خانواده شرایط نگهداری بچه رو به هر طریقی نداره خب بچه نیاره بهتره.افراد با هم متفاوتن و سطح تحمل و سازگاریشون با شرایط یکسان نیس پس نمیشه بگیم اونی که چندقلو داره چیکار میکنه که اون یکی نمیتونه بکنه.این کار کار درستی نیس مطمئنا اما من میگم ما هیچیو نمیتونیم قضاوت کنیم.درباره اون توی قرن بیس یک بودنم الان از سوالایی که اینجا پرسیده میشه خیلی اوقات سطح اگاهی مردم مشخصه.پس زمانی که ما اطلاع رسانیه درست و اموزش صحیح نداریم نمیشه از مردم انتظار اگاهی کامل داش و این موضوعم یه واقعیته

خب منم همینو میگم.نمیخان نیارن؛ نه اینکه بیارن بعد بکشنش |: 

بله درسته متاسفانه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌همین‌ عدم آگاهی تو مسایل کوچک و بزرگ هست که میتونه یه جامعه رو به نابودی بکشونه

تو هر مسیله ای ؛ به نظر من نه تنها عامل این استرس که نتیجه ش انواع مشکلات و بیماری هاست ، که عامل درصد بالایی از طلاق ها هم همین عدم آگاهی هست..

حرف شما درست اما کسی که بخاد منابع زیادی در اختیارش هست برای اینکه اطلاعاتش رو تو هر زمینه ای ببره بالا .. اولین مشاور برای هر دختری هم باید مادرش باشه که خیلی از اطلاعات رو در اختیار بچه ش بذاره

متاسفانه خیلی از مادرا هم کمکاری میکنن

من کسی رو میشناسم که کلاس هفتمه اما هنوز هیچ اطلاعاتی راجب پریودی نداره بماند که به من میگفت مامانم هنوز برام (عذرمیخام) حتی لباس زیر نمیخره..گفته تو هنوز بچه ای نمیخاد شورت بپوشی یکم بزرگتر که شدی شورت خواهرت رو میدم به تو!!!!!!!!!! 🤦

لینک به ارسال
  • 0
اروشا 79 11 ساعت قبل گفته :

وا چطور میشه این من کلاس پنجم پریود شدم😯😑

خو هر کسی یجوره .. من خودم دوم راهنمایی پریود شدم. اینم تازه شده بود مامانش میگفت نه نیس !! اومد خونه ما من بهش یاد دادم چطور از نوار استفاده کنه. اونجا بهم گفت منکه شورت نمیپوشم!! 🤦

دیگه من چیزی نداشتم بگم.. لباس نو هم نداشتم که بهش بدم😑 واقعا برای همچین مادری متاسفم

لینک به ارسال
  • 0
ehsanfar.h 14 ساعت قبل گفته :

خو هر کسی یجوره .. من خودم دوم راهنمایی پریود شدم. اینم تازه شده بود مامانش میگفت نه نیس !! اومد خونه ما من بهش یاد دادم چطور از نوار استفاده کنه. اونجا بهم گفت منکه شورت نمیپوشم!! 🤦

دیگه من چیزی نداشتم بگم.. لباس نو هم نداشتم که بهش بدم😑 واقعا برای همچین مادری متاسفم

😯وای خدایا مگه میشه همچین مادری ادم نمیدونه بخنده یا گریه کنه

لینک به ارسال
  • 0
ehsanfar.h در 19 دی 1398 در 17:40 گفته :

آره واقعا 👍 اما تو همین اینترنت یا همین سایتایی که مردم بحث میکنن و تجربیاتشون رو میگن یکم بچرخیم خودمون یه پا دکتر میشیم این چیزای ساده که سهله..

اما بعضیا نمیخان انگار اطلاعاتشونو ببرن بالا

واقعا با این وضعیت چه میشه کرد؟؟

نمیدونم... خیلی بهش فکر کردم... مثلا سایت بیاد یه بخش جدید به نام "جلوگیری" راه بندازه با توضیحات اولش... 

توی جامعه هم باید آگاهی داده بشه نه فقط تحقیر و تهدید... اینقدر همه (مخصوصا دخترها) رو از رابطه میترسونن که طرف پشت تلفن یکی بهش میگه دوست دارم، فکر میکنه باردار شده 😐

لینک به ارسال
  • 0

با سقط جنین مخالفی؟ سقط جنین نکن. 

حق نداری درمورد زندگی شخصی بقیه نظر بدی. حق نداری درمورد اینکه یه فرد با بدن خودش چیکار کنه نظر بدی. حق نداری بهشون لعنت بفرستی. با کمال احترام به شما هیچ ربطی نداره. 

لینک به ارسال

جهت ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

اعضا تا این لحظه: 26,050
سوالات تا این لحظه 29,057
جواب ها تا این لحظه 135,185

متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

368 امتیاز

6127 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

264 امتیاز

5736 ارسال

دکتر مرجان قاجار