رفتن به مطلب
  • متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

306 امتیاز

4235 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

226 امتیاز

3895 ارسال

دکتر مرجان قاجار

3. دکتر نوشین نظری

319 امتیاز

2948 ارسال

دکتر نوشین نظری

4. دکتر علی اصغر حلیمی

222 امتیاز

1802 ارسال

دکتر علی اصغر حلیمی

5. دکتر کتایون برجیس

-2 امتیاز

1527 ارسال

دکتر کتایون برجیس

• سوالات تا این لحظه

20,333

پاسخ ها: 97,622

• 0

شیر دادن به نوزاد، پس چرا نمیخوره؟

من 5 روزه سزارین کردم توبیمارستان با ماساژ و فشار از سینم شیر گرفتن به بچه دادن ولی از وقتی مرخص شدم دیگه خوب شیر نمیخوره روزای اول مک می زد ولی از وقتی شیر خشک بهش دادیم دیگه سینه نمیگیره به نظرتون چکار کنم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

6 جواب به این سوال تا کنون داده شده است

پاسخ پیشنهاد شده

• 0

مادر گرامی شیر خشک دادن به کودک باعث می شود او راحت طلب شود به خصوص که مک زدن از شیشه بسیار راحت تر از سینه مادر است. کودک بسیار باهوش است و فرق آن ها را متوجه می شود. شما سعی کنید که تغذیه خوبی داشته باشید تغذیه ای با مایعات و مواد غذایی کافی تا شیر خوش جریانی داشته باشید مانند شیری که نوزاد از شیشه شیر می خورد. آرامش باعث می شود شیر شما خوش مزه و خوش محتوا شود و همینطور باید غذای خوب و خواب کافی داشته باشید. کم لطفی است که از نوزاد بخواهیم شیر مادر را انتخاب کند اما شیر مادر منقطع باشد و به خوشمزگی شیر خشک هم نباشد. آفرین بر شما مادر عزیز که اصرار دارید شیر خودتان را نوزاد انتخاب کند اما به چند مساله توجه داشته باشید: خوب استراحت کنید و خوب استرستان را کنترل کنید. با خوشحال و خوش بین بودن، به خودتان بگویید من مادر موفقی هستم که می خواهم خودم به نوزادم شیر دهم. اگر با آرامش و عشق به نوزادتان شیر بدهید و شیرتان جریان خوب و مناسبی داشته باشد نوزادتان شیر شما را انتخاب خواهد کرد به خصوص در شب که پرولاکتین شیر بالاتر است. در شب غذای همراه با مایعات کافی مانند مرغ و گوشت آب دار مصرف کنید تا شیر جریان بهتر و روان تر و محتوای بهتری داشته باشد. 

لینک به ارسال
  • 0

@Motahareh سلام.چون سوراخ نوک شیشه شیر بزرگتره و بچه با فشار کمتری شیر بیشتری میخوره نسبت به خوردن شیر از سینه که باید زحمت بیشتری بکشه تنبلی میکنه...تو سعی کن اگه شیرت کم نیست بهش شیر خشک ندی.میتونی نوک سینت رو بذاری تو دهن بچه و همزمان هاله ی قهوه ای سینه رو فشار بدی تا شیر تو دهن بچه بره و کمک بشه که بچه شیر رو راحتتر بخوره.

لینک به ارسال
  • 0

@Motahareh وای مطهره مواظب باش ببین چی میگم.شیشه شیرتو بنداز دور اصن. با قطره چکون بهش شیرخشک بده. و اینکه دو روز گشنگی بکشه بهتره ناامید نشو مدام سینه بذار دهنش تا بالاخره بگیره اصلا ناامید نشو.سنش کمه بزودی یادش میره و سینه میگیره.هرچی مک بزنه شیرت بیشتر میشه.درضمن بهتره بجای خشک دادن،شیر خودتو مدام با شیردوش بدوشی و همونو بدی با قطره چکان بخوره تا هم سینه سبک شه هم ترشح شیرت بیشتر شه. حتتتتما اینارو بکن

لینک به ارسال
  • 0
shima1986 18 ساعت قبل گفته :

@Motahareh سلام.چون سوراخ نوک شیشه شیر بزرگتره و بچه با فشار کمتری شیر بیشتری میخوره نسبت به خوردن شیر از سینه که باید زحمت بیشتری بکشه تنبلی میکنه...تو سعی کن اگه شیرت کم نیست بهش شیر خشک ندی.میتونی نوک سینت رو بذاری تو دهن بچه و همزمان هاله ی قهوه ای سینه رو فشار بدی تا شیر تو دهن بچه بره و کمک بشه که بچه شیر رو راحتتر بخوره.

مرسی امتحان کردم ولی کلا شیرم کمه

لینک به ارسال
  • 0

@Motahareh سعی کن خودت شیر و مایعات و سبزیجات زیاد بخوری تا شیرت بیشتر بشه.ضمن اینکه هرچی بچه بیشتر مک بزنه شیر بیشتر ترشح میشه.

لینک به ارسال