رفتن به مطلب
  • متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

323 امتیاز

4625 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

236 امتیاز

4286 ارسال

دکتر مرجان قاجار

3. دکتر نوشین نظری

336 امتیاز

3556 ارسال

دکتر نوشین نظری

4. دکتر علی اصغر حلیمی

239 امتیاز

1904 ارسال

دکتر علی اصغر حلیمی

5. دکتر کتایون برجیس

0 امتیاز

1683 ارسال

دکتر کتایون برجیس

• سوالات تا این لحظه

22,538

پاسخ ها: 106,024

• 0

نی نی بان تبادل نظر، زایمان سزارین یا طبیعی؟

سلام دوستای خوب و باتجربه ام وخانم دکترای زحمت کش ،من حدود ۲ماه ونیم دیگه نی نی خوشگلم ایشالا ب دنیا میاد واصلا تجربه ایی درباره زایمان ندارم واز طرفی خیلی از زایمان چ طبیعی وچ سزارین میترسم و ن در خودم توانایی زایمان طبیعی رو میبینم و حتی نمیتونم بهش فکر کنم از طرفی سزارین هم عوارض و مشکلات خودشو داره، و واقعا از جزئیات هر دو زایمان اصلا چیزی نمیدونم ک چطوره لطفا هرکسی تجربشو داره در هر کدوم از مواردلطف کنه بهم کمک کنه و توضیحات لازم رو بگه اگه اینجا نشد کامل توضیح بدین پی وی بهم بگین ممنون میشم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

8 جواب به این سوال تا کنون داده شده است

پاسخ پیشنهاد شده

• 0

@breathme سلام عزیزم.امیدوارم به سلامتی زایمان کنی و نی نیت صحیح و سالم بیاد بغلت.هر دو تا زایمان عوارض دارن ولی عوارض زایمان طبیعی خیلی کمتره.زایمان طبیعی خیلی درد داره ولی دقیقا با به دنیا اومدن بچه دردهات تموم میشه و انگار نه انگار که درد داشتی.زایمان طبیعی رژیم غذایی نداره و زودتر میتونی سرپا بشی و بچت رو راحت بغل میکنی.ولی سزارین خیلی عوارض ممکنه داشته باشه، از جمله چسبندگی رحم، عفونت شکمی، عوارض بیهوشی و...، درد زایمان سزارین از لحظه ی به هوش اومدن شروع میشه و اونهم خیلی درد داره و چند روز طول میکشه تا خوب بشه.انجام دادن کارا ، به خصوص بغل کردن بچه خیلی برات سخت میشه، رژیم غذایی هم داره.تو بعضی کشورهای اروپایی چیزی به نام زایمان سزارین انتخابی وجود نداره، و فقط وقتیکه جون مادر یا جنین درخطره کمیسیون پزشکی تشکیل میشه و اجازه ی زایمان سزارین داده میشه، و در اصل زایمان سزارین فقط و فقط برای مواقع اورژانسی هست.

لینک به ارسال
  • 0

@breathme عزیزم من آلمان زندگی میکنم اینجا اصلا دکتر ها اجازه سزارین از پیش برنامه ریزی شده نمیدن و فقط وقتی اجازه سزارین میدن که مشکل جدی وجود داشته باشه اونم روزهای آخر تصمیم میگیرن و همه دکتر ها زایمان طبیعی رو توصیه میکنن من خودم خیلی از زایمان طبیعی میترسیدم پیش چند تا دکتر رفتم همشون میگن طبیعی خودم تخصصی در این زمینه ندارم ولی با خودم میگم وقتی تو کشور های پیشرفته زایمان طبیعی رو توصیه میکنن حتما یه حکمتی داره به نظر من تو ایران دکتر هایی که همون اول سزارین رو پیشنهاد میدن بیشتر بخاطر جیب و راحتی خودشونه با تمرین های تنفسی مناسب و پیاده روی میشه از پس زایمان طبیعی برومد اصلا نترس اگه خدا توانایی حامله شدن رو تو وجودمان گذاشته مطمئنا توانایی زایمان طبیعی رو هم داده در ضمن ادم هرچی بیشتر بترسه و به خودش استرس بده بدتر میشه کسایی که تجربه شو دارن میگن

لینک به ارسال
  • 0
Melissa 19 دقیقه قبل گفته :

@breathme عزیزم من آلمان زندگی میکنم اینجا اصلا دکتر ها اجازه سزارین از پیش برنامه ریزی شده نمیدن و فقط وقتی اجازه سزارین میدن که مشکل جدی وجود داشته باشه اونم روزهای آخر تصمیم میگیرن و همه دکتر ها زایمان طبیعی رو توصیه میکنن من خودم خیلی از زایمان طبیعی میترسیدم پیش چند تا دکتر رفتم همشون میگن طبیعی خودم تخصصی در این زمینه ندارم ولی با خودم میگم وقتی تو کشور های پیشرفته زایمان طبیعی رو توصیه میکنن حتما یه حکمتی داره به نظر من تو ایران دکتر هایی که همون اول سزارین رو پیشنهاد میدن بیشتر بخاطر جیب و راحتی خودشونه با تمرین های تنفسی مناسب و پیاده روی میشه از پس زایمان طبیعی برومد اصلا نترس اگه خدا توانایی حامله شدن رو تو وجودمان گذاشته مطمئنا توانایی زایمان طبیعی رو هم داده در ضمن ادم هرچی بیشتر بترسه و به خودش استرس بده بدتر میشه کسایی که تجربه شو دارن میگن

عزیزم ملیسا جون راس میگه.. منم با تمام ترسی که داشتم (وحشتناک)، طبیعی رو انتخاب کردم ولی متاسفانه دکترم در آخرین روزای بارداریم بنا به دلایلی (و البته ازنظر من بهانه ی بیخودی)، سزارین رو پیشنهاد کرد. پسرم پس فردا دوماهه میشه ولی من همچنان در آزار و اذیتم.. و هرگز خاطره ی خوبی از سزارین نخواهم داشت جوری که یک درصدم نمیتونم به بچه ی دوم فکر کنم..

لینک به ارسال

جهت ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

•  

show_adv.gif

اعضا تا این لحظه: 21,365
سوالات تا این لحظه 22,538
جواب ها تا این لحظه 106,024

متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

323 امتیاز

4625 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

236 امتیاز