رفتن به مطلب
  • متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

337 امتیاز

4950 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

241 امتیاز

4614 ارسال

دکتر مرجان قاجار

3. دکتر نوشین نظری

350 امتیاز

4007 ارسال

دکتر نوشین نظری

4. دکتر علی اصغر حلیمی

241 امتیاز

2008 ارسال

دکتر علی اصغر حلیمی

5. دکتر کتایون برجیس

5 امتیاز

1786 ارسال

دکتر کتایون برجیس

• سوالات تا این لحظه

24,071

پاسخ ها: 111,373

• 0

وجود فولیکول در تخمدان ها، چطوریه که باردار نمیشم؟

با سلام
28 سالمه. از آغاز بلوغ پریود بسیار نامنظم بود ولی توجه نمیکردم. بعد از ازدواج با مصرف قرص ضد بارداری یک سال تنظیم بود اما با قطع اون دوباره به روال قبل برگشت. به اینصورت که یک ماه خونریزی شدید رنگ طبیعی چهارروزه و ماه بعدش لکه بینی 6 یا 7  روزه رنگ قهوه ای تیره و به تناوب به همین شکل هر ماه تکرار میشد. برای بارداری با مراجعه به متخصص آزمایش هورمونی و سونو انجام دادم, تشخیص دکتر خودایمنی تیروئید(کم کاری خفیف) و تخمدان پلی کیستیک بود. برام متفورمین روزی سه تا و کلومیفن از 4 تا 9 پریود. و دوفاستون از 16 تا 25 پریود نوشتن و مصرف کردم و روز 14 پریود سونو تی وی دادم که گفتن فولیکولت عالی بوده( از. روز 10 تا 16 ام به تناوب نزدیکی داشتم) اما روز 38 پریود شدم و باردار نبودم. برای ماه بعد دکتر با توجه به شرایط خوب دوباره فولیکول ها گفتن کلومیفن رو از روز 3 تا 7 پریود مصرف کنم و دوفاستون هم به روال قبل. اما اون ماه هم با توجه به سونو تی وی که فولیکول عالی بود باز باردار نشدم. برای ماه بعد به تشخیص خودم که از داروها و عوارضش خسته بودم هیچی مصرف نکردم و روزای 10 تا 16 نزدیکی داشتم اما روز 39 پریود شدم. حالا واقعا نمیدونم کجای کار اشتباهه چون لووتیروکسین رو درست مصرف میکنم متفورمین هم همینطور. باید برا ماه جدید چیکار کنم که باردار شم؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

5 جواب به این سوال تا کنون داده شده است

پاسخ پیشنهاد شده

• 0
در 11 ساعت قبل، Moonoo گفته است :

با سلام
28 سالمه. از آغاز بلوغ پریود بسیار نامنظم بود ولی توجه نمیکردم. بعد از ازدواج با مصرف قرص ضد بارداری یک سال تنظیم بود اما با قطع اون دوباره به روال قبل برگشت. به اینصورت که یک ماه خونریزی شدید رنگ طبیعی چهارروزه و ماه بعدش لکه بینی 6 یا 7  روزه رنگ قهوه ای تیره و به تناوب به همین شکل هر ماه تکرار میشد. برای بارداری با مراجعه به متخصص آزمایش هورمونی و سونو انجام دادم, تشخیص دکتر خودایمنی تیرویید(کم کاری خفیف) و تخمدان پلی کیستیک بود. برام متفورمین روزی سه تا و کلومیفن از 4 تا 9 پریود روزی یکی و دوفاستون از 16 تا 25 پریود نوشتن و مصرف کردم و روز 14 پریود سونو تی وی دادم که گفتن فولیکولت عالی بوده( از. روز 10 تا 16 ام به تناوب نزدیکی داشتم) اما روز 38 پریود شدم و باردار نبودم. برای ماه بعد دکتر با توجه به شرایط خوب دوباره فولیکول ها گفتن کلومیفن رو از روز 3 تا 7 پریود دوباره روزی یکی مصرف کنم و دوفاستون هم به روال قبل. اما اون ماه هم با توجه به سونو تی وی که فولیکول عالی بود باز باردار نشدم. برای ماه بعد به تشخیص خودم که از داروها و عوارضش خسته بودم هیچی مصرف نکردم و روزای 10 تا 16 نزدیکی داشتم اما روز 39 پریود شدم. حالا واقعا نمیدونم کجای کار اشتباهه چون لووتیروکسین رو درست مصرف میکنم متفورمین هم همینطور. باید برا ماه جدید چیکار کنم که باردار شم؟

توضیح اینکه علاوه بر درمان تنبلی تخمدان, چند ماه قبل تر درمان تیرویید با مصرف لووتیروکسین انجام شد و به حالت نرمال برای بارداری رسیده بود!

لینک به ارسال
  • 0

علت اصلی تنبلی تخمدان کمبود هورمون استروژنه ..  هرچندسالی هم داروی شیمیایی مصرف کنی بازم نتیجه صددرصدی نمیگیری ... تا هورمون استروژن نباشه فولیکول رشد نمیکنه و زمان مرحله تخمک گذاری باید استروژن خیلی بالا بره که مغز پاسخ بده و  ال اچ ترشح کنه و تخمک آزاد بشه پس علت ازاد نشدن فولیکول استروژنه پایینه ... 

یه راهکار کاملا ساده که اصلا نیاز هم به دکتر نداری من خودم تجربه کردم من شش ساله ازدواج کردم و تحت درمانم برای بارداری... همه داروها رو امتحان کردم از کلومیفن تا لتروزول تا سینال اف گونال اف و اچ ام جی و هاش سی جی ولی بی فایده بود (فقط یه بار نتیجه گرفتم که اونم باردری پوچ بود و سقط شد ) کلا یه مدت بیخیال بارداری و دکتر و اینا شدم 

یه جا اتفاقی خوندم اونم از یه دکتر فوق تخصص زنان ..  گفت بجای مصرف داروهای شیمیایی روزی سه لیوان دمنوش رازیانه بعد از اتمام خونریزی پریدی مصرف کنید چون سرشار از استروژنه که هم باعث رشد فولیکول میشه و هم ازاد سازی تخمک و هم رشد ضخامت آندومتر و من اینکارو کردگ و ماه اول نتیجه گرفتم اونم بارداری کاملا طبیعی و سالم ... 

.. 

لینک به ارسال
  • 0
در 3 دقیقه قبل، negin panahi70 گفته است :

علت اصلی تنبلی تخمدان کمبود هورمون استروژنه ..  هرچندسالی هم داروی شیمیایی مصرف کنی بازم نتیجه صددرصدی نمیگیری ... تا هورمون استروژن نباشه فولیکول رشد نمیکنه و زمان مرحله تخمک گذاری باید استروژن خیلی بالا بره که مغز پاسخ بده و  ال اچ ترشح کنه و تخمک آزاد بشه پس علت ازاد نشدن فولیکول استروژنه پایینه ... 

یه راهکار کاملا ساده که اصلا نیاز هم به دکتر نداری من خودم تجربه کردم من شش ساله ازدواج کردم و تحت درمانم برای بارداری... همه داروها رو امتحان کردم از کلومیفن تا لتروزول تا سینال اف گونال اف و اچ ام جی و هاش سی جی ولی بی فایده بود (فقط یه بار نتیجه گرفتم که اونم باردری پوچ بود و سقط شد ) کلا یه مدت بیخیال بارداری و دکتر و اینا شدم 

یه جا اتفاقی خوندم اونم از یه دکتر فوق تخصص زنان ..  گفت بجای مصرف داروهای شیمیایی روزی سه لیوان دمنوش رازیانه بعد از اتمام خونریزی پریدی مصرف کنید چون سرشار از استروژنه که هم باعث رشد فولیکول میشه و هم ازاد سازی تخمک و هم رشد ضخامت آندومتر و من اینکارو کردگ و ماه اول نتیجه گرفتم اونم بارداری کاملا طبیعی و سالم ... 

.. 

ممنونم از پاسخ و راهنماییتون??

لینک به ارسال
  • 0

دوست عزیز فردی که فولیکول خوب دارد و هر ماه تخمک گذاری می کند و شوهرش هم سالم است ممکن است یکسال طول بکشد تا باردار شود، درکل بارداری در یک فرد نرمال یکسال طول می کشد. شما 10ماه دیگر فرصت دارید، اگر بعد از یکسال اقدام باردار نشدید باید مراجعه کنید تا برای شما تصمیم گیری شود

لینک به ارسال

جهت ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

•  

show_adv.gif

اعضا تا این لحظه: 22,443
سوالات تا این لحظه 24,071
جواب ها تا این لحظه 111,373

متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

337 امتیاز

4950 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

241 امتیاز