رفتن به مطلب

• متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

2553 ارسال

210 امتیاز

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

2419 ارسال

154 امتیاز

دکتر مرجان قاجار

3. دکتر نوشین نظری

1369 ارسال

109 امتیاز

دکتر نوشین نظری

4. دکتر علی اصغر حلیمی

1213 ارسال

141 امتیاز

دکتر علی اصغر حلیمی

5. دکتر کتایون برجیس

852 ارسال

44 امتیاز

دکتر کتایون برجیس

• سوالات تا این لحظه

11,997

پاسخ ها: 67,031

• 0

کودکم بهانه گیر است، چه کار کنم؟

باسلام دختر31ماهه ام اخلاقای ویژه ای داردمثلا گریه میکندکه نباید غذا بخوری و اگر بخورم اینقدر گریه میکند تا استفراغ کند و یا مثلا میگوید دسشویی نرو حموم نروو اگه بخوام برم فقط زمان خوابش وگرنه خیلی گریه میکنه و اگر توجه نکنم اینقدرسرفه میکند تا بالا بیاره.صبح که ازخواب بیدار میشه همش با گریه س وکلی باید باهاش صحبت کنم تا آروم بشه وهمش هم میخواد بغلش کنم و انگارهمش دنبال بهونه س که گریه کنه و بالا بیاره. خوب حرف میزند وهمه چیزم متوجه میشه وپرت کردن حواسشم خیلی سخته.نیازه ببرمش آزمایش بده؟

ویرایش شده در توسط niniaz

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

6 جواب به این سوال تا کنون داده شده است

پاسخ پیشنهاد شده

• 0

@Zahra4667 دوسال و نیمه هنوز گریه میکنی به خودت وابسته کردی مریض نیست که ببری آزمایش فقط تو بری دستشوییریه میکنه یا باباش هم بره اینجوره  باید کم کم وابستگی که بهت داره رو کم کنی  کارتون نگاه میکنه اسباب بازی میکنه  با همسن و سالاش کمی بذار تا بازی کنه تا کمی از وابستگیش کم شه

لینک به ارسال
  • 0

@●●sepideh●● 

سلام فقط منو نمیذاره برم باباباش کاری نداره به من خیلی وابسته س بااسباب بازی هم بازی میکنه اما همش چک میکنه که من کنارش هستم یانه.چون یه داداش دوقلوهم داره بااونم خیلی ناسازگاری میکنه وفقط میخواد من مال خودش باشم.فقط توپارک یاجایی که دوست داره ازم یکم جدامیشه کلا اسیرم کرده... به هیچ کاری نمیتونم برسم

لینک به ارسال
  • 0

@Zahra4667 شاید میترسه تو بیشتر داداششو دوست داری دخترا تیز هستن حسودی میکنن اگه حرف میزنه سعی کن باهاش بحرفی با زبون بگی هردوشونو دوست داری با تشویق کردن جایزه کمی از خودت دور کنی اونقدر وقتی گریه کرده توجه کردی بهش با گریه داره خواستشو برآورد میکنه

لینک به ارسال
  • 0

سلام 

شما خيلى به خودتون وابسته ش كردين . دختر دوست من هم همينطور بود تقريبا 

تنها چاره ش كه درست شد بايد باهاش قايم موشك بازى بكنيد خيلى زياد تا عادت كنه و بدونه كه اگر يك لحظه نيستين كنارش به اين معنى نيست كه كاملا كنارش نيستين كمى زمانبر هست ولى درست ميشه براى دوست من تقريبا ٤ماه نيم ، ٥ ماهى زمان برد و بايد جاهايي ببريد كه با بچه هاى همسنش بازى كنه و شما هم اونجا حضور داشته باشين و كم كم ازش فاصله بگيريد ولى توجه داشته باشيد كه به محض اينكه احساس كردين داره دنبال شما ميگذره سريع خودتون و بهش برسونيد و كنارش باشين

لینک به ارسال
  • 0

اشتباه ما مادرا همینه

اینقدر بهشون توجه میکنیم ک اینجوری میشن

من ک از اولش دخترمو وابستم نکردم با اینکه تو خونه فقط من و خودشیم

برنامه کودک میذارم اسباب بازیاشو پخش میکنم میرم ب کارام میرسم

و موقع ظرف شستن یا آشپزی ک دستم بنده باهاش حرف میزنم

مثلا وقتی میگم اول زرد بعد ابی میفهمه ک حلقه هاشو میگم خودش‌میره باهاشون بازی میکنه و تا الان ک یک سالشه بهم نمیچسبه

جز وقتی ک جابجا میشه و شلوغی میبینه ک اونم چند دیقه بعدشه اگه بچه ها باشن کلا منو فراموش میکنه

باید از اول بچه ها رو درست بار بیاریم ک وابسته ب گریه کردن نشن

البته هرکاری کنیم اخرش کم و کاستی هست

الان این رفتار دختر من درسته..رفتار غذا خوردنش افتضاح😂😂

لینک به ارسال
  • 0

دوست عزیز اگر کودک شما می تواند با جیغ، فریاد، گریه و پرتاب اشیا حرفش را به کرسی بنشاند، معنی اش ضعیف بودن شما و قدرتمند بودن اوست. اینکه او توانسته با رفتارهای آزاردهنده‌اش شما و دیگر اعضای خانواده را مجبور به پذیرش خواسته‌هایش کند، اشکال در شماست. در چنین مواردی راه درمان و نجات، قدرتمند شدن اولیا در طول زمان تا تمکین کامل کودک و حرف‌شنوی او از والدینش است. این نوع رفتارها محصول تربیتی است که در آن به کودک سرویس داده شده است. همچنین تربیت خانواده در این موضوع تاثیرگذار بوده است. البته منظور از خانواده فقط پدر و مادر نیستند بلکه اطرافیانی هستند که کودک با آن ها ارتباط بیشتری دارد. توصیه می شود در رابطه با نوع تربیت والدین به مشاروه مراجعه کنند. در بین ۳ الی ۴ هفته نوع تربیت درست فرزندان به والدین آموزش داده می شود. البته اجرای آموزش ها در روزهای اول کمی سخت است زیرا باید در مقابل این رفتارهای کودک از خود سردی و بی تفاوتی نشان دهید. برای نمونه در صورت مواجهه با شرایط قدیم که کودک با شنیدن نه از طرف شما یا مخالفت شروع به داد و فریاد می‌کند، با قدرت او را بغل کرده و در اتاقی که درش باز است بگذارید و با کلامی قدرتمند (منظور داد و فریاد نیست) به او دستور دهید که اجازه خروج از اتاق را مثلا به مدت یک‌ربع ساعت ندارد. بی تردید کودک شما به استناد ضعفی که از گذشته شما در ذهنش محفوظ است، بی توجه به حرف شما از اتاق بیرون می آید ولی شما باید بدانید شاید این کار باید ده‌ها بار تکرار شود تا در نهایت کودک خسته شده و از شما تمکین کند که عمدتا هم با ماندن در اتاق توام با داد و فریاد همراه است. این اولین پیروزی شماست. بعد از مدتی که کودک آرام شد و برای عذرخواهی نزد شما آمد و شما را بغل کرد، او را با اکراه بغل کرده و کم‌کم نرم شده و او را ببوسید و این پیغام را به او بدهید که در صورت تکرار رفتار‌های زشت گذشته باز شامل این تنبیه خواهد شد. زمان، مهم‌ترین یار شما در تسلط کامل بر کودک‌تان است. شاید مجبور باشید این کار را یک‌بار در ‌مهمانی که او فکر می‌کند تحت حمایت دیگران است، انجام دهید تا به او اثبات شود قدرت مطلق شما و همسرتان هستید و بس.

لینک به ارسال

برای ارسال پاسخ یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید پاسخی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• 1475781541_-----72890-709.gif.c6883b92ed4990c9205725127e043a8c.gif.2608a28f0f0eed52d43727603961ee17.gif    

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
اعضا تا این لحظه: 0
سوالات: 11,997
پاسخ ها: 67,031

متخصصان فعال

1. باراد

4225 ارسال