رفتن به مطلب
  • متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

345 امتیاز

5090 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

245 امتیاز

4763 ارسال

دکتر مرجان قاجار

3. دکتر نوشین نظری

357 امتیاز

4170 ارسال

دکتر نوشین نظری

4. دکتر علی اصغر حلیمی

242 امتیاز

2067 ارسال

دکتر علی اصغر حلیمی

5. دکتر کتایون برجیس

4 امتیاز

1822 ارسال

دکتر کتایون برجیس

• سوالات تا این لحظه

24,809

پاسخ ها: 114,736

• 0

سيكل قاعدگي منظم، چند روزه است؟

با سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران و پزشکان سایت نی نی بان

چند تا سوال داشتم ، من خانمی 25 ساله هستم و یک سال و ده ماهه که ازدواج کردم ، ازمایش های قبل بارداری را مهرماه انجام دادم که همه چی اکی بود و فقط ویتامین  دی پایین بود و عفونت داشتم که دارو مصرف کردم و رفع شدن هر دو مورد ، دوماهه اقدام به بارداری کردم ولی نشده  تقریبا از روز ده سیکل تا 20 سیکل یک شب درمیان رابطه داشتیم ، ماه پیش 4 روز جلو انداختم و این ماه سر موعد پریود شدم ، همسرم ازمایش نداده ، به طور میانگین دوره هام 27 روزه هستند و هر ماه پریود میشوم، سوالات :

1-دوره هام به ترتیب از ماه پیش به قبل تا شش ماه قبل  29 ، 27 ، 31، 28 ، 29 و29 این شکل بودن این دوره ها نامنظم هستند؟ همین روش خودم را ادامه بدهم؟

2-من موقع پریودی از همان اول درد داشتم که با مسکن رفع می شود ، زمان مجردی دکتر رفته و سونو دادم ک مشکلی نبود و دکتر گفتند طبیعیه و بعد ازدواجم مقدار و شدت درد ها کمتر شدن ، درد در ناحیه کمر و شکم هستند ، یعنی مشکلی هست که درد دارم؟

3- من هموگلوبین خون ام بالا میره یعنی حدود 8 سال پیش بیمار علائم سرگیجه و حالت تهوع داشتم که با ازمایش متوجه شدیم HGB ماکزیمم است که  تحت نظر پزشک با استفاده از رژیم غذایی و قطع مصرف قرص آهن نرمال شد ، ازمایشی که مهرماه امسال دادم هموگلوبین حدود 14 بود ، با این تفاسیر من باید اسید فولیک مصرف کنم ؟ با توجه به اینکه اسید فولیک جذب آهن را افزایش می دهد ممکنه دوباره من هموگلوبینم بالا بره ، و اگر مصرف نکنم میترسم برای جنینم اتفاقی بیافته ، من باید چی کار کنم؟

ببخشید که طولانی شد ، امیدوارم شرح کامل باشد^_^

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

3 جواب به این سوال تا کنون داده شده است

پاسخ پیشنهاد شده

• 0

دوست عزیز برای بارداری تا ۱ سال فرصت دارید.
پریودهای شما منظم است.
درد پریود طبیعیه، جای نگرانی نیست.
اسیدفولیک تاثیری روی هموگلوبین و آهن نداردو  همه افرادی که قصدبارداری دارند باید ۳ماه قبل و سپس تا پایان ۳ماهه اول مصرف کنند.

لینک به ارسال
  • 0
در در 23 دی 1396 در 17:02، dr_marjan ghajar گفته است :

دوست عزیز برای بارداری تا ۱ سال فرصت دارید.
پریودهای شما منظم است.
درد پریود طبیعیه، جای نگرانی نیست.
اسیدفولیک تاثیری روی هموگلوبین و آهن نداردو  همه افرادی که قصدبارداری دارند باید ۳ماه قبل و سپس تا پایان ۳ماهه اول مصرف کنند.

ممنون از پاسخ گوییتون :x

یک سوال دیگه من پریودام معمولا کم بودن ولی طوری بود که روزای اول تقریبا هر 8 ساعت مجبور به تعویض نوار بهداشتی بودم ولی الان که دوماه است اقدام کردم خیلی کم شده ماه قبل بعد اتمام دورم بی بی چک گذاشتم منفی شد ، این ماه باز کمتر از ماه قبل بود به طوری که الان که روز پنجم هستم در حد 4 نوار تعویض کردم و تقریبا میشه گفت از روز سوم قطع شده پریودم گاهی لک کوچیکی دیدم ، مقدارش کمتر بود ولی تیره بود ، جاری هم بود به صورت لک نبود

1- امکان بارداری هست؟

2-ماه پیش3 روز جلو انداختم و 22 آذر پریود شدم ، این ماه 21 دی پریود شدم ، این جلو انداختنا میتونه نشونه امادگی رحم باشه؟طوری که میگن داخل اقدام این جا به جاییا علامت خوبیه

پیش پیش ممنون از پاسخ گوییتون

لینک به ارسال
  • 0
در 19 ساعت قبل، m sh گفته است :

ممنون از پاسخ گوییتون :x

یک سوال دیگه من پریودام معمولا کم بودن ولی طوری بود که روزای اول تقریبا هر 8 ساعت مجبور به تعویض نوار بهداشتی بودم ولی الان که دوماه است اقدام کردم خیلی کم شده ماه قبل بعد اتمام دورم بی بی چک گذاشتم منفی شد ، این ماه باز کمتر از ماه قبل بود به طوری که الان که روز پنجم هستم در حد 4 نوار تعویض کردم و تقریبا میشه گفت از روز سوم قطع شده پریودم گاهی لک کوچیکی دیدم ، مقدارش کمتر بود ولی تیره بود ، جاری هم بود به صورت لک نبود

1- امکان بارداری هست؟

2-ماه پیش3 روز جلو انداختم و 22 آذر پریود شدم ، این ماه 21 دی پریود شدم ، این جلو انداختنا میتونه نشونه امادگی رحم باشه؟طوری که میگن داخل اقدام این جا به جاییا علامت خوبیه

پیش پیش ممنون از پاسخ گوییتون

تغییر پریود نشانه آمادکی یا عدم آمادکی برای بارداری و اینطور چیزها نیست!
برای بررسی آن باید معاینه‌ آزمایش و سونو انجام بشه.تا بتوان نظر داد.
اگر شک به بارداری دارید تست بدهید.

لینک به ارسال

جهت ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

•  

show_adv.gif

اعضا تا این لحظه: 22,985
سوالات تا این لحظه 24,809
جواب ها تا این لحظه 114,736

متخصصان فعال

1. دکتر فریبا الماسی

345 امتیاز

5090 ارسال

دکتر فریبا الماسی

2. دکتر مرجان قاجار

245 امتیاز