رفتن به مطلب

دکتر علی اصغر حلیمی

تعداد ارسال ها: 1,751

عضویت:

اعتبار در سایت

215

درجه کاربری

 1. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز وزن بچه کم است. بچه ها در یک سالگی ممکن است از دست مادر غذا نخورند و حوصله ندارند که بیش از 4 یا 5 دقیقه بیشتر غذا بخورند، اجازه بدهید که بچه با غذا بازی کند و مقداری هم بخورد و یا خودتان با دست به بچه غذا بدهید. از غذاهای انرژی زا بیشتر استفاده کنید. عسل، مربا، خرما، شله زرد، بستنی و ... را به عنوان میان وعده به شیرخوار بدهید. داخل سوپش کره و خامه اضافه کنید. حتما باید آزمایش از نظر کم خونی و عفونت ادراری انجام شود.
 2. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز دلایل وجود رگه های خونی در مدفوع نوزاد می تواند به علت های زیادی باز گردد که باید علت یابی قطعی شود. به تنهایی نمی توان علت اصلی را گفت اما می توان گفت که خوردن بیش از حد شیر مادر می‌تواند دستگاه گوارش نوزاد را ملتهب کند و خون‌ریزی ایجاد کند چرا که عدم تحمل لاکتوز عامل اصلی بروز خون در مدفوع نوزاد است. همچنین عفونت‌های مختلفی می‌تواند باعث بروز خون در مدفوع نوزاد شود، پاسخ آلرژیک نوزاد به شیر یا شیر خشک که هر دو دارای پروتئین هستند، یبوست نوزاد و خراش مقعدی نیز از جمله عوامل بروز خون در مدفوع نوزاد است. بهتر است برای معاینه به متخصص مراجعه کنید.
 3. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز علت استفراغ در بچه میتواند به علت خوردن شیر زیاد و یا با ولع شیر خوردن و یا به علت ریفلاکس باشد اگر وزن بچه خوب است و موازی با منحنی رشد میباشد جای نگرانی نیست. بعد از هر بار شیر دادن مادر به مدت 10 الی 20 دقیقه نوزاد را در بغل خود نگه دارد.
 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز اگر آزمایش تیروئید، ادرار و کم خونی نوزاد طبیعی است و علائمی از زردی انسدادی ندارد این زردی مشکلی ایجاد نمی کند و نیاز به درمان ندارد. در طی چند هفته برطرف می شود رشد بچه و همچنین افزایش فعالیت کبدی این زردی را بر طرف می کند.
 5. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بهتر است از قرص ده میلی دومپریدون هر هشت ساعت 1 قرص استفاده کنید.
 6. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز فقط در مواردی که شیرخوار رفلاکس داشته باشد داده میشود، در غیر این صورت نیازی به این کار نیست.
 7. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز با توجه به این که عدد زردی نوزاد شما کم است بنابراین احتیاجی به مصرف بیلی ناستر و فنوباربیتال نیست. داروهای ایزی کول و بی بی کر برای رفع نفخ شکم است و قبل از یک ماهگی تجویز نمیشود.
 8. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز توصیه میشود جهت بررسی بیشتر، نوزاد توسط متخصص چشم معاینه شود.
 9. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بچه ها تا 13 ماهگی ممکن است دندان در نیاورند جای نگرانی نیست. در مورد گوش بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا معاینه کامل انجام شود. اما اگر مشکلی نباشد بچه ها برای شناسایی اندام خود دوست دارند به آن ها دست بزنند.
 10. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز نوزادان معمولا مدفوع شل دارند و هر مدفوع شلی اسهال محسوب نمیشود. گاهی بعضی از شیر خشک ها اسهال ایجاد میکنند. اگر نوزاد وزن گیری خوب و رشد مطابق منحنی دارد این مسئله اسهال نیست و مشکلی وجود ندارد ولی اگر وزن نوزاد خوب نیست لازم است به متخصص اطفال یا متخصص گوارش اطفال مراجعه شود.
 11. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز با توجه به وزن کم، شیرخوار باید حتما بررسی شود و از نظر عفونت معاینه شود. حلوا، خرما و ماست پر چرب را به غذای بچه اضافه کنید. شیر برنج برایش درست کنید. خرما روزی دو عدد بهش بدهید. هفته ای 3 بار برایش تخم مرغ آبپز درست کنید. اگر در عرض دو هفته افزایش وزن نداشت به پزشک مراجعه کنید.
 12. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز در قلب نوزادان تا یک ماهگی صدای اضافی وجود دارد و جای نگرانی وجود ندارد. میتوانید به متخصص قلب اطفال مراجعه کنید که در صورت نیاز اکو انجام شود.
 13. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز اگر تغذیه نوزاد از شیر مادر است مادر نباید غذاهایی که ایجاد آلرژی می کنند مانند فلفل، بادمجان، بادام زمینی، توت فرنگی و ... مصرف کند. اگر شیر خشکی است، شیر خشک آپتامیل پپتی باید به نوزاد بدهید. از وازلین برای نرم کردن پوست استفاده کنید.
 14. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز از یک سالگی به بعد می توانید به کودک عسل بدهید.
 15. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز برای بچه از قطره بینی یا قطره کلرو سدیم استفاده کنید. همچنین دستگاه بخور آب کمک کننده است. اگر بهتر نشد به متخصص برای معاینه مراجعه کنید.
اعضا تا این لحظه: 19,334
سوالات تا این لحظه 19,207
جواب ها تا این لحظه 93,446

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  287 امتیاز

  4021 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  210 امتیاز

  3660 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  303 امتیاز

  2697 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  215 امتیاز

  1742 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  10 امتیاز

  1443 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×