رفتن به مطلب
 • سوالات تا این لحظه

  14,571

  پاسخ ها: 71,851

 • متخصصان فعال

  1. دکتر فریبا الماسی

   232 امتیاز

   3126 ارسال

   دکتر فریبا الماسی

  2. دکتر مرجان قاجار

   164 امتیاز

   2856 ارسال

   دکتر مرجان قاجار

  3. دکتر نوشین نظری

   118 امتیاز

   1791 ارسال

   دکتر نوشین نظری

  4. دکتر علی اصغر حلیمی

   146 امتیاز

   1423 ارسال

   دکتر علی اصغر حلیمی

  5. دکتر کتایون برجیس

   47 امتیاز

   1119 ارسال

   دکتر کتایون برجیس

 • اعضا تا این لحظه

  16,585

  بیشترین آمار آنلاین: 1,341

دکتر علی اصغر حلیمی

تعداد ارسال ها: 1,432

عضویت:

اعتبار در سایت

146

درجه کاربری

 1. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز عرق کردن موی سر بچه هنگام خواب و شیرخوردن طبیعیه اما اگر سایر بدن عرق می کند نیاز به بررسی دارد.
 2. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز غذای کمکی سوپ، پوره، حریره بادام، فرنی، زرده تخم مرغ و حبوبات میتوانید بدهید مشکلی ندارد اگر حساسیت به پروتئین گاوی دارد از لبنیات گاوی استفاده نکنید ولی بقیه غذاها مشکلی ندارد.
 3. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بعضی از بچه ها محیط گرم و بعضی محیط سرد را دوست دارند ولی یکبار توسط پزشک از نظر کم کاری و پرکاری تیروئید بررسی شود اگر طبیعی بود جای نگرانی نیست.
 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز قد پدر و مادر در قد و وزن بچه دخیل است اگر بچه قدش روی منحنی مطابق سن است و موازی پیش میرود حتی پایین تر از حد ولی موازی پیش میرود جای نگرانی نیست.
 5. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز ممکن است ضربه خورده باشد و همچنین ممکن است آلرژی باشد ولی احتمال ضربه خوردن بیشتر است.
 6. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بچه ها در بعضی موارد به صورت کوتاه و به دفعات می خوابند اگر در بیداری سرحاله و خواب آلود نیست طبیعی است.
 7. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز وزن بچه در حداقل مقدار طبیعی است. برای تفسیر وزن باید وزن 2 سالگی کودک را میدانستیم سیر منحنی مهم است اگر وزن بچه از سال های گذشته تا الان موازی با منحنی بوده است طبیعی است ولی اگر خیر موازی نبوده است و کمتر بوده باید جهت بررسی به پزشک مراجعه کنید.
 8. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز این بی خوابی ها طبیعی است و جای نگرانی نیست، چرا که ناشی از اضطراب جدایی است. باید سعی کنید تا پایان این دوران که حدودا تا ۱۸ ماهگی طول می کشد مدارا کنید. همچنین در این دوران اگر ناامنی کودک احساس کند ممکن است این اضطراب در آن باقی بماند. کودک می ترسد مادر نباشد و شما نباید باعث شوید که این ترس در کودک باقی بماند. سعی کنید بیشتر کنارش باشید و وقتی گریه می کند آن را بغل کنید. همچنین اگر بعضی وقت ها مجبور شدید خانه را ترک کنید سعی نکنید با گول زدن و پرت کردن حواسش این کار را انجام دهید. همچنین همیشه سعی کنید در دسترس کودک باشید تا این دوران طی شود. همچنین این بی تابی با گریه و نق زدن همراه است که باید او را در آغوش بگیرید و لمسش کنید تا آرام شود.
 9. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز دلایل وجود رگه های خونی در مدفوع بچه می تواند به علت های زیادی باز گردد که باید علت یابی قطعی شود. به تنهایی نمی توان علت اصلی را گفت اما می توان گفت که خوردن بیش از حد شیر مادر می‌تواند دستگاه گوارش بچه را ملتهب کند و خون‌ریزی ایجاد کند چرا که عدم تحمل لاکتوز عامل اصلی بروز خون در مدفوع بچه است. همچنین عفونت‌های مختلفی می‌تواند باعث بروز خون در مدفوع بچه شود، پاسخ آلرژیک بچه به شیر یا شیرخشک که هردو دارای پروتئین هستند، یبوست و خراش مقعدی نیز از جمله عوامل بروز خون در مدفوع است. بهتر است برای معاینه به متخصص مراجعه کنید.
 10. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز قطره آهن بدلیل طعم و بوی نامطبوع آن برای نوزادان خوشایند نیست و معمولا خوردن آن با مقاومت از سوی نوزاد همراه است. برای تسهیل این امر بهتر است که ۱۵ قطره را یکجا به کودک ندهید. در طول روز ۳ بار ۵ قطره بدهید، یعنی تعداد قطره ها در طول روز تقسیم کنید. همچنین می توانید این قطره را که حتما لازم است کودک بخورد تا دچار کم‌خونی نشود، با آبمیوه‌هایی چون آب سیب یا هویج مخلوط و به او بدهید.
 11. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بچه ها از این سن به بعد دچار اضطراب جدایی از مادر می شوند. شب ها تند تند بیدار می شوند و با شیرخوردن اغلب استرسشان برطرف می شود. بچه را پیش خود بخوابانید و تماس بدنی با او داشته باشید تا اضطراب کودک کمتر شود.
 12. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز دلایل وجود رگه های خونی در مدفوع نوزاد می تواند به علت های زیادی باز گردد که باید علت یابی قطعی شود. به تنهایی نمی توان علت اصلی را گفت اما می توان گفت که خوردن بیش از حد شیر مادر می‌تواند دستگاه گوارش نوزاد را ملتهب کند و خون‌ریزی ایجاد کند چراکه عدم تحمل لاکتوز عامل اصلی بروز خون در مدفوع نوزاد است. همچنین عفونت‌های مختلفی می‌تواند باعث بروز خون در مدفوع نوزاد شود، پاسخ آلرژیک نوزاد به شیر یا شیرخشک که هردو دارای پروتئین هستند، یبوست نوزاد و خراش مقعدی نیز از جمله عوامل بروز خون در مدفوع نوزاد است. بهتر است برای معاینه به متخصص مراجعه کنید.
 13. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز برای تشخیص زردی حتما نیاز به آزمایش هست. این قرص برای نوع خاصی از زردی قابل تجویز است.
 14. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز اکثر اوقات طبیعی است، گاهی می تواند نشانه آلرژی باشد. اگر بینی بچه کیپ است قطره بینی برایش بچکانید، اگر این حالت ها ادامه دارد بهتر است از نظر آلرژی معاینه شود.
 15. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز لازم است حتما بچه از نزدیک معاینه شود. بدون داشتن قد و وزن و دور سر نمی توان اظهار نظری کرد.
اعضا تا این لحظه: 16,585
سوالات تا این لحظه 14,571
جواب ها تا این لحظه 71,851

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  232 امتیاز

  3126 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  164 امتیاز

  2856 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  118 امتیاز

  1791 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  146 امتیاز

  1423 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  47 امتیاز

  1119 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×