رفتن به مطلب

دکتر علی اصغر حلیمی

تعداد ارسال ها: 2,352

عضویت:

اعتبار در سایت

244

درجه کاربری

 1. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بچه ها در یک سالگی ممکن است از دست مادر غذا نخورند و حوصله ندارند که بیش از 4 یا 5 دقیقه بیشتر غذا بخورند، اجازه بدهید که بچه با غذا بازی کند و مقداری هم بخورد و یا خودتان با دست به بچه غذا بدهید. از غذاهای انرژی زا بیشتر استفاده کنید. عسل، مربا، خرما، شله زرد، بستنی و .. را به عنوان میان وعده به شیرخوار بدهید. داخل سوپش کره و خامه اضافه کنید. حتما باید آزمایش از نظر کم خونی و عفونت ادراری انجام شود.
 2. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز، اگر چنانچه وزن بچه خوب است و رشدی مطابق منحنی رشد داشته، بیدار شدن بچه به علت اضطراب جدایی از مادر است که چندین ماه طول خواهد کشید. با تماس پوست به پوست، نوازش بچه این اضطراب به مرور کمتر می شود. شیر خوردن بهانه ای برای تماس با مادر است.
 3. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز به غذای کمکی شیرخوار رفته رفته تخم مرغ، خرما، حریره بادام، فرنی و سوپ را اضافه کنید، سعی کنید به سوپ شیرخوار کمی کره، آرد و شیر اضافه کنید تا انرژی غذا اضافه شود و روزی یک تا دو بار حلوا به نوزاد بدهید. لازم است برای بررسی بیشتر آزمایش ادرار گرفته شود.
 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز مشکلی ایجاد نمی شود جای نگرانی نیست.
 5. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادرعزیز پلاکت خون ممکن است به علت بعضی از عفونت های ویروسی یا بعضی داروها و یا علت های دیگر پایین بیفتد. حتما لازم است به یک پزشک اطفال مراچعه کنید. ممکن است آزمایش مغز و استخوان لازم باشد تا بر اساس آن دارو داده شود. پلاکت خون باید بالای 150 هزار باشد.
 6. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز اگر چنانچه غذا میخورد و با آن مقدار شیری که می خورد وزنش مطابق منحنی رشد پیش رفته جای نگرانی نیست و اصراری به دادن شیر خشک به بچه نیست.
 7. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز باید مشخص شود آیا نوزاد از شیر مادر تغذیه می کند یا شیر خشک، معمولا کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند ممکن است به ازای هر بار تغذیه با شیر مادر، یک بار اجابت مزاج داشته باشد البته در مواردی هم باز همین کودکان بدون اینکه از نظر سلامتی مشکلی داشته باشند ممکن است چند روز یک بار اجابت مزاج داشته باشند. مهم این است که در هر بار اجابت مزاج کودک چه هر روز چه چند روز یک بار بافت مدفوع خمیری و نرم باشد.
 8. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز بچه ها در بعضی موارد به صورت کوتاه و به دفعات می خوابند اگر در بیداری سرحال است و خواب آلود نیست طبیعی است.
 9. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز قطره ویتان مقدار ویتامین آ د و آهنش کم است. بهتر است که به بچه مولتی ویتامین و قطره آهن بدهید. قطره آهن را یک ساعت بعد از شیردهی به شیرخوار بدهید.
 10. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز اطلاعات شما خیلی ناقص است. سوال خود را واضح مطرح کنید تا بتوانیم پاسخ دهیم.
 11. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز وقتی وزن شیرخوار دو برابر وزن تولدش میشود قطره آهن را شروع میکنیم.
 12. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز قطره بینی سدیم کلراید برای بینی اش استفاده کنید و دستگاه بخور سرد بالای سرش بگذارید، تعداد تنفسش را در یک دقیقه اندازه بگیرید. اگر تعداد آن از ۵۰ تا در دقیقه کمتر بود نگران نباشید. اگر بعد از چند روز سرفه و ... ادامه داشت به پزشک مراجعه کنید. شربت سرماخوردگی زیر سه سال ممنوع است.
 13. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز اگر اتفاقی نیفتاده مشکلی نیست. به دلیل وجود هاگ بوتولیسم در این ماده غذایی از دادن عسل به کودکان زیر یک سال باید خودداری شود چون ممکن است آلرژی‌هایی را در کودک ایجاد کند.
 14. دکتر علی اصغر حلیمی

  جویدن زبان ممکن است گاهی علامتی از ریفلاکس باشد. به پزشک مراجعه فرمایید.
 15. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز شربت پلارژین روزی سه بار یک قاشق مرباخوری سر خالی به بچه بدهید اگر سرفه ها ادامه داشت حتما از نظر آلرژی و حساسیت به پزشک مراجعه فرمایید.
اعضا تا این لحظه: 26,139
سوالات تا این لحظه 29,199
جواب ها تا این لحظه 135,907

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  370 امتیاز

  6169 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  264 امتیاز

  5778 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  399 امتیاز

  5326 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  244 امتیاز

  2343 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  2 امتیاز

  2052 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×