رفتن به مطلب
 • سوالات تا این لحظه

  27,358

  پاسخ ها: 126,288

 • متخصصان فعال

  1. دکتر فریبا الماسی

   362 امتیاز

   5690 ارسال

   دکتر فریبا الماسی

  2. دکتر مرجان قاجار

   260 امتیاز

   5332 ارسال

   دکتر مرجان قاجار

  3. دکتر نوشین نظری

   387 امتیاز

   4817 ارسال

   دکتر نوشین نظری

  4. دکتر علی اصغر حلیمی

   243 امتیاز

   2243 ارسال

   دکتر علی اصغر حلیمی

  5. دکتر کتایون برجیس

   3 امتیاز

   1949 ارسال

   دکتر کتایون برجیس

 • اعضا تا این لحظه

  24,927

  بیشترین آمار آنلاین: 1,520

دکتر علی اصغر حلیمی

تعداد ارسال ها: 2,252

عضویت:

اعتبار در سایت

243

درجه کاربری

 1. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز مقدار آب از دست داده از طریق اسهال باید از طریق پودر ors جبران شود. از دادن آبمیوه خودداری کنید و غذاهای ساده مانند سوپ، کته، هویج پخته به او بدهید. به زور به بچه غذا ندهید و یک آزمایش ادرار و مدفوع لازم است.
 2. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز خس خس سینه نوزاد ممکنه به علت کیپ شدن بینی و برگشت شیر و یا رفلاکس باشد و گاهی آلرژی و حساسیت است. حتما باید پزشک معاینه کند بدون معاینه قادر به اظهار نظر نیستیم. حلیمی
 3. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز آیا کودک شما شیر و مایعات کم مصرف می کند؟ اگر میزان مصرف آب و شیر کودک کم است طبیعتا ادرارش هم کم خواهد بود و کاملا طبیعی است. اما اگر اینطور نیست برای اطمینان حاصل کردن بهتر است یک بار به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید و اگر لازم شد یک آزمایش انجام دهید.
 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز گاهی ممکن است پانکراس یا لوزالمعده بچه کم کاری داشته باشد و مدفوع به صورت چرب در بیاید. در صورتی که مدفوع فرزندتان همچنان چرب است، حتما از نظر مقدار چربی و بیماری های گوارشی باید بررسی شود و لازم است که به یک پزشک اطفال مراجعه کنید.
 5. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز باید اجازه دهید بچه با دست خودش غذا بخورد همچنین شما هم بهتر است غذا را با دست به او بدهید. به هیچ عنوان با زور و اجبار غدا ندهید. شیر مادر باید تا دو سالگی ادامه داشته باشد.
 6. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز کشیدن مو ارتباطی با عصبانیت ندارد. زمانی که نوزاد موی خود را میکشد او را بغل کنید، با او حرف بزنید تا کم کم بهتر شود.
 7. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز جای نگرانی در مورد رنگ پوست نیست، با انگشت به آرامی بر روی سطح پوست پیشانی یا بینی نوزاد فشار دهید، اگر بعد از فشار پوست همچنان زرد به نظر برسد، احتمالاً زردی به طور کامل برطرف نشده است. اگر آزمایش تیروئید، ادرار و کم خونی نوزاد طبیعی است و علائمی از زردی انسدادی ندارد این زردی مشکلی ایجاد نمی کند و نیاز به درمان ندارد. در طی چند هفته برطرف می شود رشد بچه و همچنین افزایش فعالیت کبدی این زردی را برطرف می کند.
 8. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز وزنش نسبت به موقع تولد مختصر پایین است، دفعات شیردهی را بیشتر کنید، همچنین باید آزمایش عفونت ادراری داده شود. غذای بچه باید حاوی انرژی لازم باشد، به سوپ او کره و روغن زیتون اضافه کنید، ماست پر چرب به او بدهید و از خامه پاستوریزه و تخم مرغ استفاده کنید.
 9. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز هر چقدر بچه تقاضای شیر داشته باشد باید بخورد. یعنی حداقل می تواند 15 دقیقه شیر بخورد. اول شیر مادر حالت آبکی دارد و اواخر شیر مادر رفته رفته چرب می شود به همین دلیل باید بچه تا آخر شیر مادر را بخورد. شما از هر دو سینه کامل شیر دهید در هر بار شیردهی باید سینه ها خالی شوند.
 10. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز فاویسم بیماری است که باعث حساسیت در کودکان میشود. فاویسم یک بیماری وراثتی است که در اثر مصرف باقلا ایجاد میشود و ‏موجب کم خونی حاد در مبتلایان میشود. برای همین توصیه میشود کودک را از باقالا، عفونت و برخی از داروها مثال آسپرین دور نگه دارید. همچنین برای تشخیص این که حساسیت به چی وجود دارد، می توانید آزمایش فاویسم بدهید که در هر آزمایشگاه این آزمایش انجام میشود. همچنین توصیه می شود برای پیشگیری از بیماری کودک خود را از موادی به نام اکسیدان دور نگه دارید چرا که این مواد باعث کم خونی شدید و افت فشار خون شده و باعث تخریب گلبول های قرمز و صدمه به کلیه‌ها میشود. همچنین در صورت مراجعه به پزشک و بیمارستان ها باید به مسئولین اعلام کنید که فرزند شما مبتلا به این بیماری است تا داروهای بی خطر برای فرزند شما تجویز شود. همچنین اگر فرزند شما شیر مادر میخورد بهتر است شما از خوردن باقالا و آسپرین پرهیز کنید. در صورت رعایت این موارد، می تواند زندگی عادی داشته باشد.
 11. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز باید مشخص شود نوزاد از شیر مادر تغذیه می کند یا شیر خشک. معمولا شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می کنند ممکن است به ازای هر بار تغذیه با شیر مادر، یک بار اجابت مزاج داشته باشند البته در مواردی هم باز همین شیرخواران بدون این که از نظر سلامتی مشکلی داشته باشند ممکن است چند روز یک بار اجابت مزاج داشته باشند. مهم این است که در هر بار اجابت مزاج، چه هر روز و چه چند روز یک بار بافت مدفوع خمیری و نرم باشد.
 12. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز همه ی بچه ها از شش ماهگی به بعد به علت کم خونی خفیفی که دارند باید به مقدار 15 قطره آهن مصرف کنند. اما اگر آزمایش خون کم خونی بیشتری را از حد ذکر شده نشان دهد لازم است تا بچه 30 قطره آهن مصرف کند. قطره آهن فروسولفات برای درمان کم خونی مناسب است. از غذاهایی که گوشت قرمز دارند استفاده کنید.
 13. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز همه ی بچه ها از شش ماهگی به بعد به علت کم خونی خفیفی که دارند باید به مقدار 15 قطره آهن مصرف کنند. اما اگر آزمایش خون کم خونی بیشتری را از حد ذکر شده نشان دهد لازم است تا بچه 30 قطره آهن مصرف کند.
 14. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز لازم است به متخصص اطفال یا زنان مراجعه کنید. بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر کرد.
 15. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بهتر است به مدت سه ماه یک چهارم قرص را در آب حل کنید و صبح به صبح به شیرخوار بدهید و تحت نظر پزشک باشد.
اعضا تا این لحظه: 24,927
سوالات تا این لحظه 27,358
جواب ها تا این لحظه 126,288

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  362 امتیاز

  5690 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  260 امتیاز

  5332 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  387 امتیاز

  4817 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  243 امتیاز

  2243 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  3 امتیاز

  1949 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×