رفتن به مطلب
 • سوالات تا این لحظه

  23,467

  پاسخ ها: 109,162

 • متخصصان فعال

  1. دکتر فریبا الماسی

   329 امتیاز

   4813 ارسال

   دکتر فریبا الماسی

  2. دکتر مرجان قاجار

   238 امتیاز

   4498 ارسال

   دکتر مرجان قاجار

  3. دکتر نوشین نظری

   346 امتیاز

   3824 ارسال

   دکتر نوشین نظری

  4. دکتر علی اصغر حلیمی

   241 امتیاز

   1970 ارسال

   دکتر علی اصغر حلیمی

  5. دکتر کتایون برجیس

   2 امتیاز

   1747 ارسال

   دکتر کتایون برجیس

 • اعضا تا این لحظه

  22,033

  بیشترین آمار آنلاین: 1,520

دکتر علی اصغر حلیمی

تعداد ارسال ها: 1,979

عضویت:

اعتبار در سایت

241

درجه کاربری

 1. دکتر علی اصغر حلیمی

  دوست عزیز حتما برای معاینه و اقدامات درمانی مناسب به پزشک مراجعه کنید.
 2. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز دلایل وجود رگه های خونی در مدفوع بچه می تواند به علت های زیادی باز گردد که باید علت یابی قطعی شود. به تنهایی نمی توان علت اصلی را گفت اما می توان گفت که خوردن بیش از حد شیر مادر می‌تواند دستگاه گوارش بچه را ملتهب کند و خون‌ریزی ایجاد کند چرا که عدم تحمل لاکتوز عامل اصلی بروز خون در مدفوع بچه است. همچنین عفونت‌های مختلفی می‌تواند باعث بروز خون در مدفوع بچه شود، پاسخ آلرژیک بچه به شیر یا شیرخشک که هردو دارای پروتئین هستند، یبوست و خراش مقعدی نیز از جمله عوامل بروز خون در مدفوع است. بهتر است برای معاینه به متخصص مراجعه کنید.
 3. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز اگر وزن گیری بچه مطابق منحنی رشد پیش رفته است نشان می دهد که بچه به اندازه کافی شیر خورده است. اگر از منحنی عقب بیفتد یعنی شیر کافی دریافت نمی کند. هر چقدر بچه شیر تقاضا می کند باید بهش شیر بدهید، پس از اینکه سیر شد مابقی شیر را بدوشید و با قاشق بهش بدهید. سعی کنید شب ها بیشتر شیر بدهید.
 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز دستگاه بخور بالای سرش بگذارید. اگر باز هم بهتر نشد به پزشک مراجعه کنید. گاهی هم ممکن است علت سرفه نوزاد در خواب رفلاکس باشد.
 5. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بخور سرد بالا سر بچه بگذارید اگر همچنان بعد از چند روز خس خس ادامه داشت برای درمان بهتر به پزشک مراجعه کنید. ممکن است یا به علت رفلاکس باشد یا آلرژی و حساسیت و یا عفونت بدون معاینه نمی توان دقیق مشاوره داد.
 6. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بالا آوردن بچه ممکن است به علت زیاد شیر خوردن و یا هوا خوردن موقع شیر خوردن باشد یا رفلاکس وجود داشته باشد. لازم است بعد از شیر خوردن بچه را به مدت 20 دقیقه در آغوش بگیرید تا آروغ بزند. اگر همچنان بالا آورد احتمال رفلاکس هست و نیاز به اقدامات درمانی دارد.
 7. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز سالبوتامول زیر دو سال ممنوع است. قطره سدیم کلراید در بینی نوزاد بریزید و از دستگاه بخور سرد در اتاقش و منزل استفاده کنید و زیر سرش هنگام خواب بالاتر باشد اگر بهتر نشد حتما باید معاینه شود.
 8. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز برای گرفتگی بینی از قطره کلروسدیم استفاده کنید روی سه بار یک قطره بچکانید. ممکن است یا به علت ریفلاکس باشد یا آلرژی و حساسیت و یا عفونت بدون معاینه نمی توان دقیق مشاوره داد.
 9. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز، همه بچه ها از حدود دو ماهگی تا چهار ماهگی ترشح دهانشان افزایش پیدا می کند. لذا این حالت طبیعی است و جای نگرانی نیست.
 10. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز فرزند دلبند شما مشکلی ندارد و به صورت کلی در سال اول زندگی این که بتوانید محیط امنی برای کودک خود فراهم کنید بسیار حائز اهمیت است، پس تا جایی که امکان پذیر است سعی کنید فرزند خود را از محرک هایی که باعث ترس و وحشت وی می شود دور نگه دارید.
 11. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز شلی حنجره معمولا تا 6 ماهگی یا یک سالگی برطرف میشود وقتی به بچه شیر می دهید بهتر است در حال دراز کش به او شیر ندهید برای شیر دادن بچه در حال نیمه نشسته در آغوش مادر باشد در حال دراز کش ممکن است شیر به داخل گلویش بپرد.
 12. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بچه هایی که زود به دنیا می آیند به اندازه زمانی که زود به دنیا می آیند تاخیر دارند.
 13. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بچه از 4 یا 5 ماهگی اندام های خود را کشف می کند که اکتشاف خود نامیده می شود. دست به گوش و بینی و پاهای خود می زند تا آنها را کشف کند. او را بیشتر جلوی آینه ببرید تا خودش را ببیند. جای نگرانی نیست.
 14. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز گاهی بچه ها به صورت کوتاه مدت و مکرر می خوابند بنابراین خواب کوتاه مدت مشکلی ایجاد نمی کند. اگر در بیداری سرحال است و حال عمومی اش خوب است و خوب شیر می خورد جای نگرانی وجود ندارد.
 15. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز لارنگومالاسی یعنی نرمی حنجره و معمولا تا 6 ماهگی یا یک سالگی برطرف میشود. بچه وقتی در حالت دراز کش است سینه اش خس خس میکند و وقتی در بغل و به حالت ایستاده است خس خس قطع میشود پس توصیه میشود بچه را در بغل نگه دارید. همچنین وزنش نسبت به موقع تولد مختصر پایین است، دفعات شیردهی را بیشتر کنید، همچنین باید آزمایش عفونت ادراری داده شود.
اعضا تا این لحظه: 22,033
سوالات تا این لحظه 23,467
جواب ها تا این لحظه 109,162

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  329 امتیاز

  4813 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  238 امتیاز

  4498 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  346 امتیاز

  3824 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  241 امتیاز

  1970 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  2 امتیاز

  1747 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×