رفتن به مطلب

دکتر علی اصغر حلیمی

تعداد ارسال ها: 1,586

عضویت:

اعتبار در سایت

154

درجه کاربری

 1. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز به متخصص اطفال مراجعه کنید تا نوزاد از نظر مشکلات قلبی و ریوی بررسی شود نفس نفس زدن در این سن غیر عادی است.
 2. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز 200 در حد مسمومیت است دارو را قطع کنید، شربت زینک فقط در روز سرماخوردگی داده میشود و بعد از آن قطع میشود. کهیر به بالا بودن زینک ارتباطی ندارد ممکن است حساسیت به غذا و یا دارویی باشد.
 3. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز وزن شیرخوار خوب است. شربت کوریزان و برم هگزین زیر سه سال ندهید. شربت زادیتن و سیتریزین را به شیرخوار بدهید. چون دوره سرماخوردگی طولانی شده احتمالا حساسیت و آلرژی باشد به متخصص اطفال یا متخصص آلرژی اطفال مراجعه کنید.
 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بیلی روبین این سن در حد 10 و 9 خوب است. دفعات شیر دادن مادر افزایش یابد تا زردی نوزاد خوب شود.
 5. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز باتوجه به اینکه بعد از افت وزن رشد داشته است، خوب است، مرتب به بچه شیر بدهید همچنین انتهای شیرمادر را که چرب تر است حتما بدهید. یعنی یک سینه را کامل خالی کنید.
 6. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز از غذاهایی که انرژی زیادی دارند استفاده کنید مثل: خامه پاستوریزه، حلوا، مسقطی، خرما و هفته ای 3 بار تخم مرغ و همچنین داخل سوپ بچه خامه و تخم مرغ اضافه کنید.
 7. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز سیتریزین زیر 6 ماه تجویز نمیشود و پردنیزولون هم در این سن داده نمیشود اگر لازم باشد اسپری آن استفاده میشود بهتر است به متخصص اطفال دیگری مراجعه کنید.
 8. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز حلقه ختنه سر 6 روز میفتد احتمالا نوزاد دچار چسبنگی شده است باید به پزشک مراجعه کنید. همچنین میتوانید نوزاد را زیر شیر آب گرم بگیرید وقتی پوست کمی نرم شد آن را عقب بکشید تا حلقه جدا شود.
 9. دکتر علی اصغر حلیمی

  خیر مادر عزیز مشکلی ایجاد نمیکند. برای کمبود وزن حتما انتهای شیر خود را که چربی دارد به نوزاد بدهید همچنین آزمایش ادرار برای نوزاد انجام شود و با جواب آن به پزشک مراجعه کنید.
 10. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز تا 4 ماهگی شب ها کمتر می خوابند باید دفعات شیردهی شب ها بیشتر باشد این ها رفتار طبیعی است و کار خاصی لازم نیست انجام دهید.
 11. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز برای صورت نوزاد از پماد بتامتازون به مدت 5 روز و روزی 3 بار استفاده کنید و همچنین صورتش را چرب نگه دارید اگر بهتر نشد به پزشک مراجعه کنید.
 12. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بعد از اینکه به بچه شیر دادید سینه را بدوشید تا کامل تخلیه شود و با قاشق به بچه بدهید. همچنین انتهای شیر را حتما به بچه بدهید. اگر وزن گیری خوب است نگران نوسان شیرمادر نباشید.
 13. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز بچه باید روزانه 1500 واحد ویتامین آ، 400 واحد ویتامین دی و 15 میلی گرم فروسولفات دربافت کند. بنابراین هر قطره ای که این مقدار ترکیبات را داشته باشد مفید است.
 14. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز کودک شما حتما باید تحت نظر متخصص غدد اطفال باشد.
 15. دکتر علی اصغر حلیمی

  مادر عزیز افزایش وزن نوزاد هر سه ماه با سه ماه بعد تفاوت دارد و نسبتا کمتر است. بچه بین 7 تا 9 ماه دو سوم 3 تا 6 ماهگی وزن میگیرد اگر وزن نوزاد روی منحنی پیش میرود طبیعی است بنابراین اقدام خاصی لازم نیست اگر وزن از منحنی کمتر است غذا کمی مقوی تر باشد کافی است مثلا پودر بادام یا پودر کنجد یا پودر آفتاب گردان و یا روغن زیتون در غذای بچه اضافه شود و یا حلوا به بچه بدهید.
اعضا تا این لحظه: 17,682
سوالات تا این لحظه 16,324
جواب ها تا این لحظه 80,446

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  241 امتیاز

  3487 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  174 امتیاز

  3157 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  130 امتیاز

  2090 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  154 امتیاز

  1577 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  49 امتیاز

  1236 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×