رفتن به مطلب
 • سوالات تا این لحظه

  28,993

  پاسخ ها: 134,864

 • متخصصان فعال

  1. دکتر فریبا الماسی

   368 امتیاز

   6117 ارسال

   دکتر فریبا الماسی

  2. دکتر مرجان قاجار

   264 امتیاز

   5709 ارسال

   دکتر مرجان قاجار

  3. دکتر نوشین نظری

   397 امتیاز

   5262 ارسال

   دکتر نوشین نظری

  4. دکتر علی اصغر حلیمی

   244 امتیاز

   2328 ارسال

   دکتر علی اصغر حلیمی

  5. دکتر کتایون برجیس

   2 امتیاز

   2041 ارسال

   دکتر کتایون برجیس

 • اعضا تا این لحظه

  25,996

  بیشترین آمار آنلاین: 1,520

دکتر زینب توکل

تعداد ارسال ها: 414

عضویت:

دنبال کنندگان

اعتبار در سایت

34

درجه کاربری

 1. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز اگر محل بخیه ها متورم، دردناک نشده باشد وجود کمی ترشح نگران کننده نیست اگر علائم عفونت دیده شد سریعا باید به همان بیمارستانی که در آن جراحی کرده اید مراجعه کنید.
 2. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز برای سزارین حداقل باید سن بارداری 38 هفته کامل باشد.
 3. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز کاهش وزن در این دوره به احتمال زیاد مربوط به ویار بارداری و تهوع و استفراغ است. به طور کلی این وضعیت خطری برای جنین ندارد چنانکه تغذیه مادر در سه ماهه سوم بارداری بر وزن گیری جنین تاثیر خواهد گذاشت.
 4. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز آزمایش بتا در هر زمانی از شبانه روز قابل انجام است و شرایط خاصی ندارد.
 5. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز آیا در سابقه ی طبی شما زخم دهانه رحم وجود داشته؟ چنانچه قبلا بعد از مقاربت دچار لکه بینی می شدید می تواند مربوط به زخم دهانه رحم شما باشد. اما اگر در صورتی که سابقه ی این امر را نداشته اید بهتر است به مدت 2 هفته از انجام مقاربت جنسی خودداری کنید و یک سونوگرافی جهت بررسی موقعیت جفت و جنین انجام دهید. در صورت نبودن مشکل می توانید بعد از 2 هفته مقاربت جنسی انجام دهید.
 6. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز در رابطه با فیبروم بهتر بود سن، وضعیت تاهل و ... را مطرح می کردید. اما به طور کلی فیبروم خطر خاصی ندارد و جزو موارد خوش خیم سیستم تناسلی محسوب می شود. فیبروم می تواند اندکی حجم خونریزی قاعدگی شما را افزایش دهد و یا گاهی در بارداری باعث درد شکمی شود.
 7. دکتر زینب توکل

  خیر دوست عزیز برای سزارین حداقل باید سن بارداری 38 هفته کامل باشد.
 8. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز قرص های اورژانسی باعث بی نظمی هورمونی و اختلال در کارکرد تخمدان ها می شود یعنی لکه بینی و جلو عقب شدن پریود را به همراه دارند.
 9. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز به هم ریختگی سیکل های قاعدگی از عوارض شایع روش های هورمونی جلوگیری از بارداری است که پس از 2 الی 3 ماه برطرف میشود. در صورت برطرف نشدن خونریزی پس از 3 ماه روش جلوگیری باید تغییر کند. شما دچار اختلال در سطوح هورمونی شده اید. میتوانید از کپسول مفنامیک اسید هر 8 ساعت استفاده نمایید. در هنگام مصرف آمپول جلوگیری نیازی به مصرف قرص جلوگیری از بارداری نیست.
 10. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز به هیچ عنوان سرخود دارو هورمونی را مصرف نکنید مصرف خودسرانه این داروها عوارض شدیدی دارند. مصرف این دارو باید زیر نظر پزشک باشد در این مورد حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 11. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز به هم ریختگی سیکل قاعدگی در دوران شیردهی امری طبیعی است. اگر که در حال شیردهی هستید، میزان پرولاکتین شما بالا است پس میزان رخ داد قاعدگی پایین است اما تخمک گذاری شما ممکن است هر ماه اتفاق بیفتد و احتمال بارداری هر ماه وجود دارد. بنابراین توصیه می شود در به کارگیری یک روش پیشگیری مناسب دقت فرمایید.
 12. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز به هم ریختگی سیکل قاعدگی در دوران شیردهی امری طبیعی است. اگر در حال شیردهی هستید و میزان پرولاکتین شما بالا است میزان رخ داد قاعدگی پایین است اما تخمک گذاری شما ممکن است هر ماه اتفاق بیفتد و احتمال بارداری هر ماه وجود دارد. بنابراین توصیه می شود در به کارگیری یک روش پیشگیری مناسب دقت فرمایید.
 13. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز با توجه به شرایط شما نمی توان گفت که حتما جنین دچار ناهنجاری خواهد بود اما احتمال آسیب وجود دارد، برای همین تست های دوره ای غربالگری بارداری را باید انجام می دادید. در رابطه با اعتیاد شما باید تحت نظر پزشک معالج نسبت به تنظیم دارو و انتخاب داروی مناسب قرار گیرید.
 14. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز حس شنوایی جنین زودترین حسی است که در او فعال می شود. جنین صدای قلب مادرش و همچنین صدای حرف زدن مادرش را از سایر صداها به خوبی می فهمد اما اینکه به آن واکنش نشان دهد ملاک نیست. هر گاه نگران سلامت جنین شدید و متوجه شدید به مدت طولانی حرکت ندارد یک خوراکی شیرین میل کنید و به پهلوی چپ دراز بکشید و به مدت 20 دقیقه حرکات او را شمارش کنید. حتی حرکات خفیف جنین نیز قابل قبول است. چنان چه طی 20 دقیقه 4 حرکت داشته باشد یعنی سلامتی جنین مطلوب است.
اعضا تا این لحظه: 25,996
سوالات تا این لحظه 28,993
جواب ها تا این لحظه 134,864

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  368 امتیاز

  6117 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  264 امتیاز

  5709 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  397 امتیاز

  5262 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  244 امتیاز

  2328 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  2 امتیاز

  2041 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×