رفتن به مطلب

دکتر زینب توکل

تعداد ارسال ها: 408

عضویت:

دنبال کنندگان

اعتبار در سایت

33

درجه کاربری

 1. دکتر زینب توکل

  خیر دوست عزیز برای سزارین حداقل باید سن بارداری 38 هفته کامل باشد.
 2. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز قرص های اورژانسی باعث بی نظمی هورمونی و اختلال در کارکرد تخمدان ها می شود یعنی لکه بینی و جلو عقب شدن پریود را به همراه دارند.
 3. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز به هم ریختگی سیکل های قاعدگی از عوارض شایع روش های هورمونی جلوگیری از بارداری است که پس از 2 الی 3 ماه برطرف میشود. در صورت برطرف نشدن خونریزی پس از 3 ماه روش جلوگیری باید تغییر کند. شما دچار اختلال در سطوح هورمونی شده اید. میتوانید از کپسول مفنامیک اسید هر 8 ساعت استفاده نمایید. در هنگام مصرف آمپول جلوگیری نیازی به مصرف قرص جلوگیری از بارداری نیست.
 4. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز به هیچ عنوان سرخود دارو هورمونی را مصرف نکنید مصرف خودسرانه این داروها عوارض شدیدی دارند. مصرف این دارو باید زیر نظر پزشک باشد در این مورد حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 5. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز به هم ریختگی سیکل قاعدگی در دوران شیردهی امری طبیعی است. اگر که در حال شیردهی هستید، میزان پرولاکتین شما بالا است پس میزان رخ داد قاعدگی پایین است اما تخمک گذاری شما ممکن است هر ماه اتفاق بیفتد و احتمال بارداری هر ماه وجود دارد. بنابراین توصیه می شود در به کارگیری یک روش پیشگیری مناسب دقت فرمایید.
 6. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز به هم ریختگی سیکل قاعدگی در دوران شیردهی امری طبیعی است. اگر در حال شیردهی هستید و میزان پرولاکتین شما بالا است میزان رخ داد قاعدگی پایین است اما تخمک گذاری شما ممکن است هر ماه اتفاق بیفتد و احتمال بارداری هر ماه وجود دارد. بنابراین توصیه می شود در به کارگیری یک روش پیشگیری مناسب دقت فرمایید.
 7. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز با توجه به شرایط شما نمی توان گفت که حتما جنین دچار ناهنجاری خواهد بود اما احتمال آسیب وجود دارد، برای همین تست های دوره ای غربالگری بارداری را باید انجام می دادید. در رابطه با اعتیاد شما باید تحت نظر پزشک معالج نسبت به تنظیم دارو و انتخاب داروی مناسب قرار گیرید.
 8. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز حس شنوایی جنین زودترین حسی است که در او فعال می شود. جنین صدای قلب مادرش و همچنین صدای حرف زدن مادرش را از سایر صداها به خوبی می فهمد اما اینکه به آن واکنش نشان دهد ملاک نیست. هر گاه نگران سلامت جنین شدید و متوجه شدید به مدت طولانی حرکت ندارد یک خوراکی شیرین میل کنید و به پهلوی چپ دراز بکشید و به مدت 20 دقیقه حرکات او را شمارش کنید. حتی حرکات خفیف جنین نیز قابل قبول است. چنان چه طی 20 دقیقه 4 حرکت داشته باشد یعنی سلامتی جنین مطلوب است.
 9. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز اثربخشی این قرص بسیارخوب است اما به شرطی که کودک شما فقط از شیر مادر تغذیه کند و شما حداقل 2 الی 3 مرتبه در طول شب به کودک شیر دهید. این مسئله باعث ترشح هورمون شیردهی می شود و با کمک این قرص باردار نشدن شما تضمین می شود. به یاد داشته باشید مصرف راس ساعت این قرص الزامی است و صرفا تا زمانیکه به کودک فقط و فقط شیر خود را می دهید اثر بخشی دارد.
 10. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز داشتن رابطه زناشویی بعد از زایمان به وضعیت جسمی و تمایل روانی مادر بستگی دارد. اگر وضعیت شما بهبود یافته و خودتان تمایل دارید، می توانید رابطه جنسی برقرار کنید. منتها دخول واژینال بهتر است به چند روز دیگر موکول شود. ولی سایر شیوه ها ممنوعیت ندارد.
 11. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز رخ داد 1 الی 2 بار سقط برای هر زنی کاملا طبیعی است و بارها در زنان پیش می آید ولی حتی آنها نیز خودشان متوجه نمی شوند. اما اگر سقط ها مکررا تکرار شود آن وقت جای نگرانی وجود دارد و باید بررسی شود. اگر شما برای بار اول باردار شده و سقط نموده اید جای نگرانی نیست و بعد از 6 ماه با تقویت بدن خود از نظر جسمی و روحی می توانید برای بارداری مجدد اقدام کنید. اما چنانچه با همسر خود نسبت فامیلی دارید توصیه می شود قبل از اقدام برای بارداری مشاوره ژنتیک انجام دهید.
 12. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز بروز اختلالات قاعدگی بعد از مصرف قرص اورژانسی یک امر طبیعی است. جای نگرانی وجود ندارد. به مرور قاعدگی شما مرتب می شود. از روش های اورژانسی استفاده نکنید چرا که با اختلال در سطح هورمونی خطرات جسمی به دنبال دارد.
 13. دکتر زینب توکل

  دوست عزیز کاهش وزن در این دوره به احتمال زیاد مربوط به ویار بارداری و تهوع و استفراغ است. به طور کلی این وضعیت خطری برای جنین ندارد چنانکه تغذیه مادر در سه ماهه سوم بارداری بر وزن گیری جنین تاثیر خواهد گذاشت. در سه ماهه اول تغذیه تاثیری بر جنین ندارد.
اعضا تا این لحظه: 24,793
سوالات تا این لحظه 27,167
جواب ها تا این لحظه 125,333

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  358 امتیاز

  5649 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  258 امتیاز

  5277 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  385 امتیاز

  4763 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  244 امتیاز

  2235 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  4 امتیاز

  1937 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×