رفتن به مطلب
 • سوالات تا این لحظه

  12,148

  پاسخ ها: 61,190

 • متخصصان فعال

  1. باراد

   1,763 امتیاز

   3623 ارسال

   باراد

  2. دکتر فریبا الماسی

   210 امتیاز

   2647 ارسال

   دکتر فریبا الماسی

  3. دکتر مرجان قاجار

   155 امتیاز

   2510 ارسال

   دکتر مرجان قاجار

  4. مهمان

   0 امتیاز

   1990 ارسال

   مهمان

  5. sorayya

   465 امتیاز

   1806 ارسال

   sorayya

  6. Mahda

   329 امتیاز

   1755 ارسال

   Mahda

 • اعضا تا این لحظه

  14,850

  بیشترین آمار آنلاین: 1,341

 • برترین مشارکت کنندگان

دکتر فریبا الماسی

تعداد ارسال ها: 2,699

عضویت:

اعتبار در سایت

210

درجه کاربری

دکتر فریبا الماسی
 1. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز اگر قلب جنین دیده شده است یعنی اینکه شما تهدید به سقط هستید و لخته و خونریزی پشت جفت ایجاد شده است در خیلی از موارد لخته پشت جفت به مرور در عرض چند هفته جذب می شود و خونریزی قطع می شود. و بارداری نرمال طی می شود. توصیه می شود تحت نظر متخصص از تماس جنسی خودداری کنید و استراحت بیشتری داشته باشید و پروژسترون را ادامه دهید.
 2. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز بلافاصله میتوانید اقدام به بارداری کنید. اگر خانمی واکسن هایی که از ویروس ضعیف شده ساخته شده است را تزریق کند تا یک ماه پس از تلقیح واکسن باید از بارداری پیشگیری کند (واکسن HPV ، واکسن سرخجه). اما در مورد سایر واکسن ها میتوانید بلافاصله اقدام به بارداری کنید.
 3. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز توصیه میشود یک سونوگرافی انجام دهید و با جواب به پزشک خود مراجعه کنید. نخ هایی که از شما دفع شده همان نخ هایی است که برای ترمیم رحم استفاده شده است امکان دارد محل برش رحم شما باز شده باشد.
 4. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز قرص پیشگیری را باید در 5 روز اول قاعدگی شروع کرد بنابراین از امشب شروع کنید.
 5. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز احتمال شکست قرص های اورژانسی یک تا دو درصد است، قرص های اورژانسی باعث بهم ریحتن سیکل قاعدگی می شوند، باید تا تاریخ اصلی قاعدگی خود صبر کنید اگر پریود نشدید تست خونی بتا بدهید.
 6. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز آزمایشات قبل از بارداری و در 34 هفته نرمال است بقیه آزمایشاتی که ذکر کردید غیر عادی است و ممکن است ناشی از اشتباه آزمایشگاه و یا ممکن است بیماری خونریزی دهنده ای داشته اید که باعث کاهش پلاکت خون شده است فعلا آزمایش شما نرمال است توصیه میشود با آزمایشاتی که ذکر کردید به متخصص زنان و فوق تخصص خون مراجعه کنید.
 7. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز در طی بارداری تا جایی که امکان دارد بهتر است از کرم واژینال استفاده نشود و داروها به صورت موضعی مصرف شود در صورت عفونت شدید بهتر است در موقع مصرف اپلیکاتور را به مقدار کم وارد واژن کنید. در خانم هایی که چند بار زایمان کردند و یا در ماه های اخیر کاهش وزن شدید داشتند پوست و جدار شکم به طور طبیعی شل میشود. با بزرگ شدن سایز جنین این شلی برطرف میشود بعد از زایمان و خروج جنین دوباره پوست و جدار شکم مانند قبل شل خواهد شد.
 8. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز مصرف الکل تاثیری روی لونژیل ندارد اگر تماس جنسی شما بدون دخول است و لونژیل هم به موقع مصرف کردید احتمال بارداری نزدیک به صفر است توصیه میشود در صورت تاخیر قاعدگی آزمایش بتا بدهید.
 9. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز سونوگرافی نمیتواند شکل رحم را به خوبی ارزیابی کند و برای بررسی فضای رحم باید عکس رنگی گرفت یا هیستروسکوپی انجام داد از آنجا که ذکر میکنید عکس رنگی شما نرمال است یعنی رحم و لوله شما مشکلی ندارد ولی چون مبتلا به تنبلی تخمدان هستید توصیه میشود داروهای محرک تخمک گذاری را تحت نظر متخصص ادامه دهید در ضمن همسرتان هم باید یک آزمایش اسپرم انجام دهند تا از نرمال بودن آزمایش ایشان مطمئن شویم اگر در آزمایش همسرتان مشکل وجود داشته باشد علارغم درمان مناسب حاملگی رخ نخواهد داد.
 10. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز اگر پس از تاخیر قاعدگی بتا منفی باشد یعنی حامله نیستید ولی اگر باز هم شک دارید میتوانید یک هفته دیگر بتا را تکرار کنید.
 11. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز خیر شما باید سونوگرافی واژینال و بتا انجام دهید تا از نظر احتمال وجود بارداری خارج رحم، کیست تخمدان، پولیپ رحم و یا سایر مشکلات دستگاه تناسلی بررسی شوید مشکل شما با مصرف مجدد دوفاستون برطرف نخواهد شد احتمال نیاز به انجام هیستروسکوپی برای بررسی علت خونریزی خواهید داشت این عمل توسط فلوشیپ لاپاروسکوپی انجام میشود.
 12. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز طول مدت قاعدگی نرمال بین 2 تا 7 روز است اگر خونریزی قاعدگی شما بین 2 تا 7 روز طول میکشد نرمال است نیاز به بررسی خاصی ندارد طول مدت قاعدگی از 8 روز یا بیشتر باشد غیر عادی است و علت آن باید بررسی و درمان شود.
 13. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز لک بینی و خونریزی پس از مصرف قرص های اورژانسی طبیعیه معمولا تا سه سیکل نظم قاعدگی شما بهم می ریزد.
 14. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز علت ایجاد کیست تخمدان مشخص نیست و هیچ راهی برای جلوگیری از بروز آن وجود ندارد کیست های زیر 5 سانتی متری نیاز به درمان ندارند مگر اینکه پاره شوند و یا باعث درد شوند در این صورت ممکن است نیاز به جراحی پیدا شود. در بعضی از بیماری ها مثل تنبلی تخمدان ممکن است کیست های زیر کمتر از 2 سانتی متر در تخمدان دیده شود که با درمان بیماری تنبلی تخمدان کیست ها هم از بین خواهد رفت.
 15. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز خونریزی شما در این سیکل غیر عادی است و اگر در سیکل های بعد خونریزی تکرار شود باید معاینه شوید. بتا شما منفی است وقتی مثبت میشود که پریودتان عقب افتاده باشد. خونریزی شما ممکن است مربوط به داروهای هورمونی باشد یا ممکن است زخم دهانه رحم یا مشکلی در دستگاه تناسلی داشته باشید که باید معاینه شوید توصیه میشود در صورت ادامه خونریزی برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.
اعضا تا این لحظه: 14,850
سوالات: 12,148
پاسخ ها: 61,190

متخصصان فعال

 1. باراد

  1,763 امتیاز

  3623 ارسال

  باراد

 2. دکتر فریبا الماسی

  210 امتیاز

  2647 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 3. دکتر مرجان قاجار

  155 امتیاز

  2510 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 4. مهمان

  0 امتیاز

  1990 ارسال

  مهمان

 5. sorayya

  465 امتیاز

  1806 ارسال

  sorayya

×