رفتن به مطلب

دکتر فریبا الماسی

تعداد ارسال ها: 6,226

عضویت:

اعتبار در سایت

370

درجه کاربری

دکتر فریبا الماسی
 1. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز میتوان از این دارو در شیردهی استفاده کرد اما اگر علائمتان شدید نیست بهتر است از کرم های واژینال استفاده کنید.
 2. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز احتمالا تنگی یا بسته بودن در لوله چپ وجود دارد. بهتر است با جواب عکس رنگی به پزشک مراجعه کنید تا در مورد نیاز به لاپاراسکوپی تصمیم گیری شود.
 3. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز کرونا بیماری جدیدی است و خیلی از زوایای آن هنوز شناخته نشده است ولی معمولا بعد از بهبودی سایر بیماری های ویروسی مثل سرخجه و آنفولانزا بیمار میتواند بلافاصله برای بارداری اقدام کند.
 4. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز سندروم داون معمولا در سونوگرافی غربالگری اول یعنی در هفته 11 تا 13 بارداری مشخص میشود و علائم واضح تر آن در سونوگرافی آنومالی دیده خواهد شد. توصیه میشود به پریناتالوژیست مراجعه کنید تا برایتان آمنیوسنتز انجام شود. اگر سندروم داون تشخیص داده شود باید حاملگی ختم شود.
 5. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز اگر شما یا همسرتان محصول یک حاملگی چند قلو باشید احتمال بارداری چند قلویی برای شما افزایش می‌یابد. توصیه میشود یک هفته بعد بتا را تکرار کنید و یک سونوگرافی واژینال انجام دهید.
 6. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز شما یک حاملگی داخل رحمی دارید ولی ساک بارداری دفورمه است و ممکن است جنین از بین رفته باشد. اگر درد و خونریزی ندارید 10 روز دیگر سونوگرافی را تکرار کنید. پروژسترون و سایر داروهایتان را قطع کنید و فقط اسیدفولیک مصرف کنید. اگر جنین از بین رفته باشد در سونوگرافی 10 روز بعد به طور قطع مشخص خواهد شد.
 7. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز بالا بودن پرولاکتین باعث خارش نمیشود. برای بررسی علت خارش لازم است معاینه شوید و تست های لازم برایتان درخواست شود. خارش ارتباطی با یائسگی ندارد.
 8. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز سردرد، تهوع، اسهال، افزایش فشار خون و افت فشار خون از عوارض کابرگولین است. توصیه میشود تحت نظر پزشک خود از برند خارجی کابرگولین با نام داستینکس (dostinex) استفاده کنید.
 9. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز تنها راه اطمینان از بارداری انجام تست خونی بتا است.
 10. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز توصیه می کنیم که زن و شوهری که قصد بارداری دارند در زمان اقدام تماسی با مواد شیمیایی نداشته باشند. ولی واقعا هنوز مشخص نیست که آیا به طور قطع این ترکیبات روی کیفیت اسپرم تاثیر می گذارد یا خیر.
 11. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز بهترین آزمایش اسپرم وقتی است که تعداد اسپرم ها بیش از 60 میلیون، اسپرم های متحرک بیش از 60% و مورفولوژی نرمال بیش از 60% باشد.
 12. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز بعد از مصرف قرص دوفاستون معمولا بین سه تا ده روز پریود اتفاق می افتد. در صورتی که بیش از ده روز طول بکشد حتما تست خون بتا بدهید.
 13. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز احتمال بارداری بسیار ضعیف است. چون در این زمان چند روز از تخمک گذاری گذشته است و تخمک همسر شما غیر فعال شده است. تخمک بعد از تخمک گذاری حداکثر تا 24 ساعت قدرت بارور شدن دارد. با این حال اگر قاعدگی به تاخیر افتاد، حتما آزمایش بتا را انجام دهند. اگر باردار باشند قطعا مشخص خواهد شد ولی اگر هنوز از موعد قاعدگی نگذشته باشد، پس از گذشتن روز مورد انتظار برای قاعدگی بتا انجام دهند.
 14. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز این قرص برای تنظیم سیکل شما و بهبود روند تخمک گذاری تجویز شده است. بین 3 الی 10 روز بعد از مصرف قرص پریود می شوید.
 15. دکتر فریبا الماسی

  دوست عزیز چون پس از تماس جنسی خونریزی داشتید احتمال بارداری وجود ندارد.
اعضا تا این لحظه: 26,139
سوالات تا این لحظه 29,199
جواب ها تا این لحظه 135,900

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  370 امتیاز

  6169 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  264 امتیاز

  5778 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  399 امتیاز

  5326 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  244 امتیاز

  2343 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  2 امتیاز

  2052 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×