رفتن به مطلب


دکتر عباس شکری

تعداد ارسال ها: 725

عضویت:

دنبال کنندگان

[[Template core/front/profile/followers is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

اعتبار در سایت

49

درجه کاربری

 1. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز مشکلی وجود ندارد. استرس به خود وارد نکنید. مهارت ها و توانایی ها در کودکان مختلف، به طور متفاوت رشد می کند و برخی مهارت ها در برخی کودکان سریعتر از سایر کودکان ظاهر شده و پیشرفت می کند.
 2. دکتر عباس شکری

  دوست عزیز به صورت مجازی و بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر کرد. جهت معاینه و درمان مناسب به متخصص اطفال یا پوست مراجعه کنید.
 3. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز بدون معاینه و بررسی کامل نمیتوان نظری داد. بهتر است توسط متخصص معاینه شود.
 4. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز اگر فرزند شما از بدو تولد تا الان 6 کیلو وزن اضافه کرده باشد، شما میتوانید هر نوع شیر خشکی را به او بدهید.
 5. دکتر عباس شکری

  مادر زیز زردی 11 در پنج روزگی اصلا به دستگاه احتیاج ندارد خودش بر طرف میشود. مدفوع سبز طبیعی است و به علت مایع داخل رحم است. اگر شیر مادر میخورد بعد از مدتی مدفوع به رنگ زرد و گاهی همراه با دانه های سفید تبدیل میشود.
 6. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز در کودکان به خصوص شیرخواران و نوزادان تغییر در دمای دست و پا نگران‌ کننده نیست. اختلاف حرارتی در اندام‌های بدن به خصوص در شیرخواران طبیعی است. معمولا شکم و سینه گرم‌تر از نواحی دیگر بدن مثل دست و پا است. سرد بودن دست نوزاد نمایانگر دقیق دمای بدن نیست. گرمای بدن نوزاد را می‌توانید با دست گذاشتن روی قفسه سینه او حس کنید.
 7. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز وزن نوزاد عالی است و اضافه هم دارد. فاصله بین شیردهی را کمتر از 2 ساعت نکنید. بعد از شیردهی نوزاد را مدتی ایستاده نگه دارید و حتما آروغش را بگیرید.
 8. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز وقتی شیر از بینی نوزاد بیرون می‌آید، پس داخل ریه او هم میرود، پس احتمال عفونت ریه بالا میرود. این همه دارو اصلا نباید به نوزاد یک ماهه داده شود. لازم است برای بررسی بیشتر به مرکز طبی کودکان یا مفید مراجعه کنید.
 9. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز ربطی به واکسن ندارد. احتمال وجود آلرژی وجود دارد. استفاده از قطره سدیم کلراید هیچ منعی ندارد، میتوانید چند بار در روز برای نوزاد استفاده کنید.
 10. دکتر عباس شکری

  دوست عزیز امکان تحلیل آزمایش بدون معاینه حضوری بیمار و نیز بدون اطلاع کامل از وضعیت بیمار برای پزشکان وجود ندارد و بهتر است که به پزشک متخصص خود مراجعه نمایید.
 11. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز وزن گیری نوزاد شما خوب است. نیاز به مایعات در این سن و وزن 700 تا 720 سی سی است. اگر غیر از شیر، آب هم میدهید روزی 20 تا 30 سی سی پس همان 650 سی سی شیر کافی است.
 12. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز از نظر بنده رشد سر خوب است، احتمال اشتباه اندازه گیری کردن آن هست زیرا تا یک سالگی دور سر شیرخوار باید هر ماه یک سانتیمتر رشد کند، ولی اگر مطمئن هستید که اندازه گیری درست است باید به یک مرکز پزشکی مجهز مثل مرکز طبی کودکان یا مفید مراجعه کنید. علت تشنج نوزاد اگر تب بوده است داروی فنوباربیتال 6 ماه تا یک سال مصرف میشود و بعد از آن باید مراقب بود که کودک تب نکند. اگر دلیل تشنج چیزی جز تب است باید حتما بررسی شود. داروی نوتروپیل برای بیماران آلزایمری و کم توان ذهنی تجویز میشود و دارویی نیست که ما به نوزاد 8 ماهه بدهیم. بهتر است شیرخوار مجدد توسط پزشک معاینه شود.
 13. دکتر عباس شکری

  دوست عزیز به صورت مجازی و بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر کرد. جهت معاینه و درمان مناسب به متخصص اطفال یا پوست مراجعه کنید.
 14. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز دور سر نوزاد از 33 تا 37 طبیعی است و رشد آن مهم است که در سال اول در هر ماه باید یک سانت رشد کند و این یعنی مغز رشد درستی دارد.
 15. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز اگر نوک ناخن ها سر تا سر است مشکل قارچی است. در غیر این صورت مشکل کمبود کلسیم است و باید قطره ویتامین دی نوزاد مرتب داده شود و هچنین از نظر تغذیه دقت بیشتری داشته باشید و لبنیات را حتما به نوزاد بدهید.
اعضا تا این لحظه: 19,684
سوالات تا این لحظه 19,851
جواب ها تا این لحظه 95,966

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  4156 ارسال

  297 امتیاز

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  3796 ارسال

  219 امتیاز

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  2850 ارسال

  310 امتیاز

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  1780 ارسال

  219 امتیاز

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  1488 ارسال

  -4 امتیاز

  دکتر کتایون برجیس

×