رفتن به مطلب

دکتر عباس شکری

تعداد ارسال ها: 950

عضویت:

دنبال کنندگان

اعتبار در سایت

55

درجه کاربری

 1. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز از شش ماهگى با چیدن بالش در اطراف نوزاد کم کم در حفظ تعادل به او کمک کنید و به طور طبیعى نوزاد در هشت ماهگى توانایى نشستن را پیدا کرده است. با چیدن بالش اطراف نوزاد به او برای نشستن کمک کنید.
 2. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز تا 3 ماهگی نوزاد هر مقداری که شیر بخواهد باید به او بدهید و هیچ منعی در شیر خوردنش وجود ندارد. ولی پس از پایان 3 ماهگی مادر خود باید فواصل میان شیردهی را زیاد کند. به این نحو که به مرور و در هر هفته باید یک ربع فاصله شیردهی به نوزاد افزایش یابد.
 3. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز ممکن است علت عطسه فرزندتان سرماخوردگی و یا آلرژی باشد، اگر گاهی عطسه میکند سرم فیزیولوژیک در بینی اش بچکانید. بهتر است برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.
 4. دکتر عباس شکری

  دوست عزیز درمان ریفلاکس نوزاد بیشتر مراقبتی است تا دارویی، بلافاصله بعد از شیر دادن بچه را نخوابانید حتما آروغ نوزاد را بگیرید و دفعات شیردهی نباید مضطربانه و پشت سر هم باشد زیرا زیاد بودن دفعات شیردهی باعث می شود معده نوزاد اذیت شده و دچار رفلاکس شود. فواصل شیردهی را رعایت کنید و با آرامش به نوزادتان شیر بدهید. مواد غذایی متنوع مصرف نکنید و باید لبنیات، شیر و ماست و ... نخورید.
 5. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز بچه باید معاینه شود به صورت مجازی نمیتوان در این مورد اظهار نظر کرد.
 6. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز در سن 18 ماهگی، کودک باید دامنه لغاتی در حد 20 لغت و در سن 2 سالگی در حد 50 لغت داشته باشد. در کل جای نگرانی نیست بیشتر با او حرف بزنید و برایش داستان بخوانید. بعضی از بچه ها از 3 الی 4 سالگی تازه شروع به حرف زدن میکنند.
 7. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز برای یبوست کودک اگر قصد درمان دارویی دارید میتوانید شربت پی جی (عصاره انجیر) بدهید و اگر به درمان خانگی تمایل دارید میتوانید شب ها 10 عدد آلو را در آب قرار داده و صبح با کمی شکر به کودک بدهید. صبح به صبح این کار را انجام دهید هم مقوی است و هم یبوست او درمان میشود.
 8. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز بچه های نارس باید در ۴۰ ماهگی مانند بچه های دیگر باشند.
 9. دکتر عباس شکری

  دوست عزیز استفراغ در 8 ماهگی غیر طبیعی است. توصیه می شود جهت بررسی دقیق به متخصص اطفال مراجعه کنید.
 10. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز بچه باید معاینه شود به صورت مجازی نمیتوان در این مورد اظهار نظر کرد.
 11. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز بچه باید معاینه شود به صورت مجازی نمیتوان در این مورد اظهار نظر کرد.
 12. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز معمولا استفراغ پنیری در نوزادانی که معده آن ها دچار آسیب شده است اتفاق می افتد. همچنین این احتمال هم برای نوزاد شما وجود دارد که فاصله بین شیردهی شما کم است و هنوز شیر به معده نرسیده است و با شیردهی بعدی باعث می شود که نوزاد استفراغ کند و این استفراغ به صورت پنیری از دهانش خارج شود. به شما توصیه می کنم که در ابتدا نوزاد خود را برای معاینه به متخصص نوزادان ببرید و اگر مشخص شد که مشکلی ندارد باید فواصل بین شیردهی شما یک ساعت و نیم فاصله باشد و بعد از هر سینه با آرامش 6 تا 7 دقیقه شیر دهید تا استفراغ نکند. همچنین باید بعد از شیردهی به میزان نیم ساعت نوزاد را به صورت ایستاده بغل کرده و به خوبی آروغش را بگیرید. احتمالا نحوه سینه گذاشتن در دهان نوزاد را هم به خوبی انجام نمی دهید و نباید به صورت کامل سینه را در دهان نوزاد قرار دهید و باید نوک سینه را به سمت دهان نوزاد ببرید تا خودش سینه را بگیرد.
 13. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز نخوابیدن دو حالت دارد اگر نوزاد گریه میکند و ناراحت است یعنی گرسنه است و باید چاره ای برای تغذیه نوزاد بکنید تا سیر شود و بخوابد. ولی اگر کلا نوزاد میخواهد بیدار بماند ممکن است در طول روز خوابیده باشد و الان نیاز به استراحت ندارد بهتر است در طول روز سرگرم باشد و خوابش کم شود تا بتواند در شب بخوابد، در هر حال اگر ناراحتی ندارد و فقط بیدار می ماند جای نگرانی نیست.
 14. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز جای نگرانی نیست. اگر نوزاد شیر مادر میخورد به مدت 24 ساعت شیر مادر را قطع کنید و شیر خشک بدهید فقط 24 ساعت نه بیشتر، این کار بیلی روبین خون را کم میکند و زردی نوزاد کم میشود.
 15. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز نخوابیدن دو حالت دارد اگر نوزاد گریه میکند و ناراحت است یعنی گرسنه است و ممکن است اگر شیر مادر میخورد برای او کافی نباشد و باید چاره ای برای تغذیه نوزاد بکنید. ولی اگر کلا نوزاد میخواهد بیدار بماند ممکن است در طول روز خوابیده باشد و الان نیاز به استراحت ندارد بهتر است در طول روز سرگرم باشد و خوابش کم شود تا بتواند در شب بخوابد، در هر حال اگر ناراحتی ندارد و فقط بیدار می ماند جای نگرانی نیست.
اعضا تا این لحظه: 23,142
سوالات تا این لحظه 24,995
جواب ها تا این لحظه 115,662

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  345 امتیاز

  5127 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  248 امتیاز

  4804 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  360 امتیاز

  4210 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  242 امتیاز

  2078 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  3 امتیاز

  1838 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×