رفتن به مطلب

دکتر عباس شکری

تعداد ارسال ها: 795

عضویت:

دنبال کنندگان

اعتبار در سایت

55

درجه کاربری

 1. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز تغذیه تکمیلی باید در پایان شش ماهگی شروع شود.
 2. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز آیا برای شیرخوار شما غربالگری بدو تولد از نظر تیروئید انجام شده یا خیر؟ اگر انجام نشده لازم است حتما آزمایشات کامل از نظر تیروئید انجام شود.
 3. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز آیا برای شیرخوار شما غربالگری بدو تولد از نظر تیروئید انجام شده یا خیر؟ اگر انجام نشده لازم است حتما آزمایشات کامل از نظر تیروئید انجام شود.
 4. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز، بچه ها در روز به علت فعالیتی که دارند بیشتر ادرار می کنند. مسئله مهمی نیست. نگران نباشید.
 5. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز دور سر نوزاد در سال اول در هر ماه باید یک سانت رشد کند و این یعنی مغز رشد درستی دارد.
 6. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز پماد تريامسينولون ان ان جی را به مدت یک هفته، صبح و شب روی زخم بمالید. اگر پس از یک هفته بهتر نشد به متخصص پوست مراجعه کنید.
 7. دکتر عباس شکری

  خیر مادر عزیز ضرری ندارد.
 8. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز اگر کودک با کمک میتواند چند قدم راه برود و زانوهایش به سمت چپ یا راست تمایل ندارد جای نگرانی نیست. در کل اگر خیلی نگران هستید میتوانید به ارتوپد اطفال مراجعه کنید.
 9. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز چون شنوایی سنجی را انجام دادید و مشکلی نبوده، پس جای نگرانی نیست. باید توجه کنید از هر طرف که شیرخوار راحت است به او شیر بدهید.
 10. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز این وزن برای نوزاد زیاد است. آیا برای شیرخوار شما غربالگری بدو تولد از نظر تیروئید انجام شده یا خیر؟ اگر انجام نشده لازم است حتما آزمایشات کامل از نظر تیروئید انجام شود.
 11. دکتر عباس شکری

  همراه عزیز نی نی بان در این سایت مجاز به تحلیل برگه آزمایش و سونوگرافی افراد و توضیح اصطلاحات تخصصی نیستیم و صلاحیت این امر فقط در مراجعه شما به پزشک متخصص تان محقق می شود.
 12. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز تا هفت روز مدفوع نکردن بچه در صورتی که مدفوع نرم و سفت نباشد، طبیعی است. می توانید گوش پاک کن را به روغن زیتون آغشته کنید و سپس به مقعد نوزاد بمالید. اگر بیش از هفت روز مدفوع نکرد و یا مدفوع سفت بود به پزشک مراجعه کنید. شیر خشک تا حدودی باعث یبوست در نوزاد خواهد شد.
 13. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز برای یبوست کودک اگر قصد درمان دارویی دارید میتوانید شربت پی جی (عصاره انجیر) بدهید و اگر به درمان خانگی تمایل دارید میتوانید شب ها 10 عدد آلو را در آب قرار داده و صبح با کمی شکر به کودک بدهید. صبح به صبح این کار را انجام دهید هم مقوی است و هم یبوست او درمان میشود.
 14. دکتر عباس شکری

  مادر عزیز معمولا استفراغ پنیری در نوزادانی که معده آن ها دچار آسیب شده است اتفاق می افتد. همچنین این احتمال هم برای نوزاد شما وجود دارد که فاصله بین شیردهی شما کم است و هنوز شیر به معده نرسیده است و با شیردهی بعدی باعث می شود که نوزاد استفراغ کند و این استفراغ به صورت پنیری از دهانش خارج شود. به شما توصیه می کنم که در ابتدا نوزاد خود را برای معاینه به متخصص نوزادان ببرید و اگر مشخص شد که مشکلی ندارد باید فواصل بین شیردهی شما یک ساعت و نیم فاصله باشد و بعد از هر سینه با آرامش 6 تا 7 دقیقه شیر دهید تا استفراغ نکند. همچنین باید بعد از شیردهی به میزان نیم ساعت نوزاد را به صورت ایستاده بغل کرده و به خوبی آروغش را بگیرید.
 15. دکتر عباس شکری

  دوست عزیز درمان رفلاکس نوزاد بیشتر مراقبتی است تا دارویی، بلافاصله بعد از شیر دادن بچه را نخوابانید حتما آروغ نوزاد را بگیرید. باید اضطراب و استرس های خود را کنترل کنید که از طریق شیر به نوزادتان منتقل نشود، مواد غذایی متنوع مصرف نکنید و باید لبنیات، شیر و ماست و ... نخورید. از طرف دیگر دفعات شیردهی نباید مضطربانه و پشت سر هم باشد زیرا زیاد بودن دفعات شیردهی باعث می شود معده نوزاد اذیت شده و دچار رفلاکس شود. فواصل شیردهی را رعایت کنید و با آرامش به نوزادتان شیر بدهید.
اعضا تا این لحظه: 20,883
سوالات تا این لحظه 21,810
جواب ها تا این لحظه 103,560

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  320 امتیاز

  4523 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  233 امتیاز

  4179 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  329 امتیاز

  3340 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  238 امتیاز

  1876 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  -9 امتیاز

  1636 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×