رفتن به مطلب

دکتر مرجان قاجار

تعداد ارسال ها: 3,179

عضویت:

اعتبار در سایت

174

درجه کاربری

 1. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی شما را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید احتمال بارداری برای شما نزدیک به صفر است.
 2. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز تا هفته ۱۶ حتما مصرف یدوفولیک برای پیشگیری از نقایص لوله عصبی و قلبی جنین توصیه می شود. آهن بعد از هفته ۱۶ توصیه می شود.
 3. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز علل متعددی برای IUGR هست. اگر علت برای فرزند اول مشخص شده، میتوان احتمال تکرار یا عدم تکرار را مشخص کرد و در غیر این صورت فقط یکسری توصیه ها و بررسی ها لازم است ممکن است تکرار شود.
 4. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز اول اینکه علت مصرف داروهای تحریک تخمدان در فردی که پریود منظم دارد و نازایی ندارد چیست؟!!! این داروها هیچ اثر و جایگاهی برای تعیین جنسیت، ندارند. از طرفی دستکاری بی مورد با دارو، خود باعث تاخیر در بارداری خواهد بود، چرا که سیستم طبیعی بدن شما را از نظر هورمونی، تخمک گذاری و لانه گزینی به هم میزند. یک زوج سالم تا ۱ سال فرصت بارداری دارند و نازا محسوب نمیشوند. بعد از ۱ سال اگر بارداری رخ نداد، نیاز به بررسی و درمان است. تعیین جنسیت قطعی فقط با IVF مقدور است و در موارد دیگر فقط رژیم سبک و تعیین زمان طبیعی تخمک گذاری (نه با دارو) توصیه میشود که شانس آن حداکثر ۷۰ درصد است.
 5. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز خونریزی حداکثر تا ۴۰ روز طبیعیه. علل طولانی شدن: بقایا، عفونت، اختلالات عروقی رحم، مول و... نیاز به بررسی است.
 6. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز صحبتی که میکنید علمی نیست و چیزی به نام دهانه رحم شل نداریم! اگر بیش از ۲ بار سقط زیر ۲۰ هفته داشته اید؛ باید بررسی کامل از شما و همسر در مورد علل سقط مکرر انجام شود به متخصص زنان جهت بررسی مراجعه کنید.
 7. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز اگر سیکل ها به هم ریخته، باید بررسی هورمونی و سونو برای تشخیص علت انجام شود. و اگر سیکل جدید طبق روال بود و عقب افتادن پریود تکرار نشد، نیاز به بررسی نیست. در زوجی که تمایل به بارداری دارند، ۲ بار در هفته نزدیکی توصیه میشود و لزومی به محاسبه زمان تخمک گذاری نیست.
 8. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز در مورد اینکه طی معاینه ۴ سال پیش چه اتفاقی افتاده نمیتوان نظری داد! و الان برای بررسی بکارت میتوانید به پزشک مراجعه کنید.
 9. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز منظور از آزمایش دوم چه آزمایشی است؟
 10. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز تشخیص تنبلی با یک سونو و آزمایش نیست! اگر پریودهای منظم دارید و هیچ علایمی از اختلال هورمونی ندارید و همسرتان هم از نظر اسپرم سالم است، نیاز به هیچ دارویی نیست و میتوانید تا ۱ سال برای بارداری فرصت بدهید.
 11. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز استخر تمیز و بهداشتی ممنوعیتی ندارد. قطعا احتمال عفونت در صورت تمیز نبودن استخر وجود دارد! اینکه تا چه زمانی میتوان رفت، بستگی به شرایط بارداری شما دارد.
 12. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز کنتراسمین کافی است.
 13. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز حتما لازم است سونو بدهید و آزمایش بتا با تیتراژ. علل احتمالی شامل: بقایا، اختلالات عروقی رحم، مول، عفونت و ... .
 14. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز نمیدانیم که چند هفته باید باشند؟ و از طرفی برای تفسیر شرایط لازم است گزارش دقیق سونو و عکس آن دیده شود. حتما به متخصص زنان مراجعه کنید.
 15. دکتر مرجان قاجار

  دوست عزیز آزمایش تیروئید در بارداری برای همه لازم است.
اعضا تا این لحظه: 17,682
سوالات تا این لحظه 16,324
جواب ها تا این لحظه 80,446

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  241 امتیاز

  3487 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  174 امتیاز

  3157 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  130 امتیاز

  2090 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  154 امتیاز

  1577 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  49 امتیاز

  1236 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×