رفتن به مطلب

دکتر سمیه یگانه

تعداد ارسال ها: 699

عضویت:

اعتبار در سایت

59

درجه کاربری

 1. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز دردهای لگنی و زیر شکمی در این هفته از بارداری طبیعی است اگر دردها مداوم هستند و با استراحت بهتر نمی شوند حتما به پزشک مراجعه کنید.
 2. دکتر سمیه یگانه

  خیر دوست عزیز دیمن هیدرینات مشكلی ندارد.
 3. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز سن حاملگی برای تصميم گيری در مورد حاملگی كافی نيست و بايد اجازه بدهيد مدتی ديگر از سن حاملگی بگذرد و اگر قلب جنين در سونوگرافی بعدی مشاهده نشد ميتوان با قطعيت گفت دچار حاملگي پوچ هستيد.
 4. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز بسته به شدت ضربه احتمال آسیب به جفت وجود دارد، حتما چهار ساعت بعد از ضربه به شکم به بیمارستان مراجعه کنید تا مانیتورینگ قلب جنین انجام شود اگر اختلالی در ریتم قلب ایجاد نشود و انقضابات رحمی رخ ندهد مشکلی ایجاد نخواهد شد.
 5. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز احتمال بارداری کم است. باید تست خونی بارداری بدهید. در صورتی که تست منفی باشد کیست، عفونت و افزایش وزن و ... می تواند باعث تاخیر در پریود شود.
 6. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز بهتر است به دلیل عوارض جانبی سایتوتک به هیچ وجه داروی اضافه تر مصرف نکنید و در اولین فرصت مراجعه حضوری داشته باشید.
 7. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز باید اقدامات تشخیصی بیشتر در مورد پرولاکتین انجام شود. حتما آزمایش پرولاکتین را در یک آزمایشگاه دیگر با رعایت اصول اولیه تکرار کنید گاهی وقتی این آزمایش تکرار می شود عدد نرمال است. اگر پرولاکتین بالا باشد باید دارو مصرف کنید پس از نرمال شدن این هورمون برای بارداری اقدام کنید.
 8. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز لکه بینی به مدت 2 تا 3 روز قبل از شروع پریود طبیعی است، بیشتر از آن نشان از اختلال کارکرد هورمونی دارد که بهتر است کنترل شود.
 9. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز لکه بینی به مدت 2 تا 3 روز قبل از شروع پریود طبیعی است. بیشتر از آن نشان از اختلال کارکرد هورمونی دارد که بهتر است کنترل شود.
 10. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز اگر قصد بارداری دارید، سیگار نکشید. سیگار باعث کاهش خونرسانی به رحم و جنین و کاهش وزن جنین می شود.
 11. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز بهتر است شما تحرک بیشتر داشته باشید. هر چه تحرک مادر زیاد باشد و بیشتر راه برود و در حالت ایستاده قرار بگیرد، شروع درد زایمانی سریع تر خواهد بود. ممکن است این وضعیت چند روز طول بکشد و پس از آن درد واقعی زایمان شروع شود. از ۴۰ هفته به بعد با اندازه گیری مایع دور جنین و نوار قلب پی در پی منتظر شروع دردهای زایمانی می شویم.
 12. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز اگر با فواصل منظم دچار انقباضات منظم شديد به عنوان مثال هر پنج دقيقه شكم شما به مدت سی تا چهل ثانيه منقبض شود و درد ممكن است در ناحيه كمر احساس شود ولی مرتب با فواصل منظم اين اتفاق ميفتد. اگر خونريزی و تهوع و سردرد و آبريزش شديد داشتيد باید به زايشگاه مراجعه کنید.
 13. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز درد سینه می تواند بر اثر تغییرات هورمونی باشد جای نگرانی نیست اگر خیلی اذیت کننده است باید معاینه و سونوگرافی بدهید.
 14. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز بهتر است سه ماه جلوگيری داشته باشيد و برای بارداری بعدی حتما اسيد فوليک و در صورت نياز پروژسترون تحت نظر متخصص استفاده كنيد.
 15. دکتر سمیه یگانه

  دوست عزیز درد سینه می تواند بر اثر تغییرات هورمونی باشد جای نگرانی نیست اگر خیلی اذیت کننده است باید معاینه و سونوگرافی بدهید.
اعضا تا این لحظه: 24,792
سوالات تا این لحظه 27,166
جواب ها تا این لحظه 125,323

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  358 امتیاز

  5649 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  258 امتیاز

  5277 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  385 امتیاز

  4763 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  244 امتیاز

  2235 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  4 امتیاز

  1937 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×