رفتن به مطلب
 • سوالات تا این لحظه

  28,166

  پاسخ ها: 130,754

 • متخصصان فعال

  1. دکتر فریبا الماسی

   365 امتیاز

   5914 ارسال

   دکتر فریبا الماسی

  2. دکتر مرجان قاجار

   263 امتیاز

   5503 ارسال

   دکتر مرجان قاجار

  3. دکتر نوشین نظری

   392 امتیاز

   5052 ارسال

   دکتر نوشین نظری

  4. دکتر علی اصغر حلیمی

   244 امتیاز

   2291 ارسال

   دکتر علی اصغر حلیمی

  5. دکتر کتایون برجیس

   1 امتیاز

   1987 ارسال

   دکتر کتایون برجیس

 • اعضا تا این لحظه

  25,438

  بیشترین آمار آنلاین: 1,520

دکتر شیرین نیرومنش

تعداد ارسال ها: 198

عضویت:

دنبال کنندگان

اعتبار در سایت

16

درجه کاربری

 1. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز وقتی تست منفی است یعنی باردار نیستید در بارداری خارج رحمی تست مثبت می شود.
 2. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز وقتی تست منفی است یعنی باردار نیستید. اگر بارداری خارج رحمی باشد تست مثبت می شود.
 3. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز شیاف را باید زمانی که قصد استراحت دارید استفاده کنید. یعنی یا به هنگام خواب شبانه یا در زمان استراحت نیمروزی. ابتدا ادرار کرده و مثانه خود را تخلیه کنید و سپس شیاف را استفاده کرده و استراحت داشته باشید.
 4. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز البته بهتر بود که کلا سیگار نمی کشیدید. امیدوار هستیم که مشکل خاصی هم برای جنین به وجود نیاید. البته از این به بعد نه تنها نباید سیگار بکشید بلکه نباید خودتان را در معرض دود دسته دوم یا دود سیگار سایر افرادی که مشغول کشیدن دخانیات هستند قرار دهید؛ چون حتی در این صورت هم دود سیگار برای جنین ضرر دارد و به او صدمه می زند. سیگار در طولانی مدت باعث می شود رشد جنین کم شده و کم وزن به دنیا بیاید.
 5. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز تمام خانم های باردار چه آنهایی که جوان هستند، چه خانم هایی که در سن بالایی باردار هستند،‌ آنهایی که حاملگی اولشان است و حتی آنهایی که به صورت فامیلی و یا غیر فامیلی ازدواج کرده اند باید از هفته 18 تا 22 بارداری خود سونوگرافی آنومالی را که یکی از دقیق ترین سونوگرافی ها است انجام دهند. در سونوگرافی آنومالی که یک سونوگرافی دو بعدی است، بر خلاف سونوگرافی های دیگر تمام اجزاء و اندام جنین جزء به جزء نشان داده می شود و اگر مشکلی در رشد جنین وجود داشته باشد از این طریق به راحتی قابل تشخیص،‌ پیش بینی و تا حدودی قابل درمان خواهد بود. به همین دلیل ما تمام خانم های باردار را تشویق می کنیم که حتما این سونوگرافی را انجام دهند.
 6. دکتر شیرین نیرومنش

  خیر دوست عزیز تاثیری ندارد.
 7. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز به همه خانم هایی که قصد بارداری دارند توصیه می شود از سه ماه قبل از بارداری حتما مکمل اسید فولیک استفاده کنند. اسید فولیک نوعی ویتامین ب است که از بروز ناهنجاری های جنینی به خصوص در قسمت ستون فقرات و نخاع جنین جلوگیری میکند؛ یعنی از ناهنجاری های سیستم عصبی مرکزی جنین تا حد زیادی جلوگیری میکند. نقش مهم دیگری که اسید فولیک در دوران بارداری برای خانم ها دارد، کنترل کم خونی در مادر است. همانطور که میدانید بدن ما برای خون سازی هم به اسید فولیک و هم به آهن احتیاج دارد. وقتی خانمی شروع به خوردن اسید فولیک میکند یعنی به ساخته شدن خون و جلوگیری از کم خونی در دوران بارداری کمک کرده است. بهتر است از سه ماه قبل از اینکه روش جلوگیری خود را کنار بگذارید شروع به استفاده از مکمل اسیدفولیک و مصرف این قرص را هم باید تا پایان دوره بارداری خود ادامه بدهید. البته برای پیشگیری از کم خونی تا ماه چهارم بارداری تنها اسید فولیک و از ماه چهارم به بعد آهن را هم به آن اضافه میکنیم.
 8. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز خودارضایی ارتباطی به باروری ندارد.
 9. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز زمانی که خانمی درد زیادی در زمان پریود دارد اولین کاری که باید انجام بدهد این است که به یک پزشک زنان مراجعه کند تا از نظر وضعیت تخمدان ها مورد بررسی و معاینه پزشکی قرار بگیرد و سونوگرافی شود. در صورتی که پس از آزمایش مشخص شد بیمار کیست دارد که متخصص داروی مناسب را برای درمان او تجویز می کند. اما اگر پس از سونوگرافی مشخص شد که طبیعی است و بیمار کیست تخمدان ندارد، در این صورت به بیمار توصیه می کنیم از داروهای مسکن مثل پروفن و یا مفنامیک اسید برای کاهش دردهای ناشی از قاعدگی استفاده کنند. در هر صورت توصیه ما این است که برای بررسی بیشتر وضعیت تخمدان ها و این که منشاء دردهای شان کیست های تخمدانی نباشد، به متخصص زنان مراجعه داشته باشند.
 10. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز عوامل موقت تاثیر دائمی ندارند، اگر کسی دائم استرس داشته باشد و گریه کند ممکن است روی جنین تاثیر بگذارد و بچه استرسی شود ولی یک یا دو بار گریه تاثیر قابل پیش بینی ندارد.
 11. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز خودارضایی ارتباطی به باروری ندارد.
 12. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز خودارضایی ارتباطی به باروری ندارد.
 13. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز زمانی که خانمی درد زیادی در زمان پریود دارد اولین کاری که باید انجام بدهد این است که به یک پزشک زنان مراجعه کند تا از نظر وضعیت تخمدان ها مورد بررسی و معاینه پزشکی قرار بگیرد و سونوگرافی شود. در صورتی که پس از آزمایش مشخص شد بیمار کیست دارد که متخصص داروی مناسب را برای درمان او تجویز می کند. اما اگر پس از سونوگرافی مشخص شد که طبیعی است و بیمار کیست تخمدان ندارد، در این صورت به بیمار توصیه می کنیم از داروهای مسکن مثل پروفن و یا مفنامیک اسید برای کاهش دردهای ناشی از قاعدگی استفاده کنند.
 14. دکتر شیرین نیرومنش

  دوست عزیز خودارضایی ارتباطی به باروری ندارد.
اعضا تا این لحظه: 25,438
سوالات تا این لحظه 28,166
جواب ها تا این لحظه 130,754

متخصصان فعال

 1. دکتر فریبا الماسی

  365 امتیاز

  5914 ارسال

  دکتر فریبا الماسی

 2. دکتر مرجان قاجار

  263 امتیاز

  5503 ارسال

  دکتر مرجان قاجار

 3. دکتر نوشین نظری

  392 امتیاز

  5052 ارسال

  دکتر نوشین نظری

 4. دکتر علی اصغر حلیمی

  244 امتیاز

  2291 ارسال

  دکتر علی اصغر حلیمی

 5. دکتر کتایون برجیس

  1 امتیاز

  1987 ارسال

  دکتر کتایون برجیس

×